Вујошевић одговорио Додику: Бројите крвна зрнца!
Селектор Босне и Херцеговине реплицирао је предсједнику Игокее Игору Додику поводом изостављања свих играча шампиона БиХ са завршног списка "змајева".
Кошарка 05.08.2017 | 11:45
"Знам да вас интересују реакције из Игокее. Ја сам Југословен и дијелим добре и лоше. Знају људи из Републике Српске какав сам човјек и јесам ли националиста. Прво, сви играчи овдје имају исти третман. Све зависи од понашања, талента, потребе тима. Када се Игор Додик огласио, мислио сам да је шала. Мој син је одговорио мислећи да је шала и ту је крај приче. Због тима не желим да тим постане талац моје изјаве", изјавио је Вујошевић, а пренијело сарајевско "Ослобођење".
Потом је појединачно објаснио због чега у тиму није било мјеста за "игосе" Драшка Албијанића, Дарка Талића, Николу Гајића и Стефана Глоговца.
"Гајић је ове године дошао у Игокеу и толико сам неправедан био према њему да сам га поставио као капитена. У овом мечу није био у тиму, јер смо требали три плејмејкера. У договору са сарадницима. Дарко Талић је играо у просјеку четири секунде. Када је у питању Глоговац, као и Албијанић, мислим да се они не враћају у Игокеу. Просто сам зачуђен, јер неке људе знам од раније. Волимо исти спорт и исти клуб. Не могу да схватим да постоје људи који броје крвна зрнца. Мени заиста није важно ко је које националности. Нисам толико непаметан да могу да не мислим да овакве реакције могу да изостану".
Према његовом мишљењу за селекцију БиХ није добро да се врши било каква врста притиска.
"Има доста тих помијешаних интереса и функција, а сви који мене знају, знају да је моја позиција чврста. Могу да погријешим, али у тиму ће бити они који највише заслужују. Ја потписујем записник и одговорност за игре, резултате сносим ја. Волио бих да сви добронамјерни пусте вријеме, не стварају тензије, јер је овој екипи потребан мир".
Вујошевић је још једном поновио да БиХ није преузео због новца.
"Своју природу обуздавам због интереса дјеце. Радим за много мање новце и новац ми није интерес, него ми је интерес ове дјеце. Они ме обавезују да будем најбољи могући тренер, кад дођем на тренинг. Нисам човјек који је без резултата. Људи знају добро и ова ружна дискусија или монолог би требало да престану, те да се све велике ствари раде у миру, јер нам је потребан мир за озбиљан посао који радимо. Желимо да из ове групе младих играча израсту играчи, који ће бити прави асови и младим играчима мора да се обезбиједи мир", закључио је селектор БиХ.
Извор: мондо.ба
Коментари / 1
Оставите коментарбане
06.08.2017 16:09Балавац соли памет доктору
ОДГОВОРИТЕ