Ђукић мијења: Вријеме је за Ел Монира и другог Милетића!
Партизан без Бразилаца на Јавор.
Фудбал 29.07.2017 | 14:30
Две рокаде забележене су у дефанзиви. Лакше повређеног Лазара Ћирковића, који је против Грка осетио бол у задњој ложи и требало би да буде спреман за реванш, мењаће новајлија Немања Р. Милетић. Придошлица из белгијског Ветсерлоа дебитовао за је црно-беле прошле суботе против Мачве, одиграо и завршних 20-минута у уторак, најпре као десни бек, па штопер, а данас ће опет у срцу последње линије дејствовати са Бојаном Остојићем.
Друга промена је на левом беку. Немања Г. Милетић ће да предахне, а прилику против Јавора добиће Мохамед ел Монир. Либијац је одиграо завршни меч претходне сезоне, био солидан у финалу Купа Србије против Црвене звезде, а ово ће му бити први званични дуел у новој такмичарској години.
„Тешке су утакмице после Лиге шампиона. Требало би у њих ући максимално ангажовано и концентрисано, најтеже је добити мечеве против оваквих ривала, који ће сигурно тражити шансу на нашем стадиону. Морамо да изађемо са истим ставом као против Олимпијакоса, кад је тако онда нема проблема“, уверава Мирослав Ђукић.
Тренер Парног ваљка одлучио се и за две промене у вези. Леонардо да Силва Соза је осетио бол у мишићима, а процењено је да је његов земљак Евертон Луиз потребнији за реванш на Караискакису. Првог ће на позицији левог крила одменити Данило Пантић, док ће у пару саНебојшом Косовићем, као други задњи везни бити Марко Јевтовић.
У нападу се, наравно, ништа неће мењати, мрежу Ивањичана покушаће да затресу Урош Ђурђевић и Леандре Тавамба.
„Јавор ће шансу тражити у брзом контранападу. Сигурно ћемо доминирати што се тиче поседа, али то нам ништа не гарантује. Противник се можда буде бранио са пет играча назад, мораћемо да тражимо брза решења како бисмо пробили по боковаима, а не смемо да дозволимо ривалу да нас контрира“, појаснио је план Мирослав Ђукић.
У све три утакмице минуле сезоне Јавор је положио оружје пред Партизаном, међутим, после победе на премијери против Борца нада се добром издању у Хумској 1.
„Као и сви нормални људи, тако и ми гајимо одређену врсту наде да ћемо искористити потенцијале и постићи позитиван резултат. Никад и никоме нисмо претили, не прецењујемо противнике, јер смо свесни могућности. У складу с тим ћемо се понашати на стадиону Партизана“, очекивања су Срђана Васиљевића, шефа струке Ивањичана.
ПАРТИЗАН - ЈАВОР, 19.00
Стадион Партизана
Судија: Милан Илић (Ћуприја)
Пројектовани састави
ПАРТИЗАН: Кљајић - Вулићевић, Немања Р. Милетић, Остојић, Ел Монир - Јевтовић, Косовић, Јанковић, Пантић - Тавамба, Ђурђевић. Тренер: Мирослав Ђукић.
ЈАВОР: Ђогатовић - Амановић, Миловић, Каришик, Терзић - Митошевић, Киковић, Милановић - Елиомар, Трипковић - Крнић. Тренер: Срђан Васиљевић.
СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ, ДРУГО КОЛО
Субота:
17.00 Мачва - Земун
18.00 ОФК Бачка - Вождовац
19.00 Партизан - Јавор Матис
20.00 Борац - Спартак Ждрепчева крв
20.00 Чукарички - Напредак
20.00 Радник - Војводина
Недеља:
19.00 Рад - Црвена звезда
Среда:
16.00 Раднички Ниш - Младост Лучани
Извор: моззартспорт
Коментари / 0
Оставите коментар