Крај једне ере, Бетмен напустио ПАО!

Ветеран је слободан у избору нове средине.

Кошарка 30.07.2017 | 08:15
Крај једне ере, Бетмен напустио ПАО!
И дефинитивно је стављена тачка на златну еру Панатинаикоса у кошарци. Последњи представник златне генерације Зелених из времена Жељка Обрадовића је завршио своју мисију у атинском клубу. Вечерас је потврђено да су се растали Адонис Фоцис и Панатинаикос.

Фоцис је био један од симбола Панатиниакосове доминације европском кошарком. УзОбрадовића, Дијамантидиса, Батиста, Алвертиса... Клуб из Атине је вечерас саопштио да са 36-годишњим Фоцисом неће бити продужен уговор који је истекао и да је грчки ветеран слободан у избору нове средине.

Фоцис је за ПАО дебитовао као суперталенат са 16 година. Потом је играо у НБА лиги за Мемфис, па за Реал, Динамо Москву и Олимпију. Али се увек враћао свом Панатинаикосу за који је играо у четири мандата (1997 - 2001, 2002-2003, 2008-2011, 2013-17) и са којим је освојио три титуле првака Европе, 10 титула првака Грчке и шест пута трофеј у Купу Грчке.

Фоцис је био познат по надинку Бетмен због сјајне скок игре и летова изнад обруча. Његова закуцавања и тројке су писали историју Панатинаикоса.

Извор: моззартспорт

ФОТО: МН Пресс

Коментари / 0

Оставите коментар