Оде и Јудо - да ''свира џез''!
Главобоља за Обрадовића, Јудо "свира" за Џез! Доскорашњи саиграч Богдана Богдановића Екпе Јудо играће против српског играча у НБА лиги јер је потписао за Јуту Џез.
Кошарка 25.07.2017 | 08:15
Јудо је крилни центар висок 209 центиметара са распоном руку од чак 223 центиметра. Управо ове атлетске предиспозиције су од њега направиле дефанзивну силу у Фенербахчеу.
У завршеној сезони је за 29 минута имао 11.1 поен, 6.9 скокова, 2.3 асистенције и скоро две блокаде по утакмици, а "за длаку" је био и МВП фајнал фора Евролиге испред Богдана Богдановића.
Током полуфинала и финала је бележио 14 поена, 10.5 скокова и шест асистенција уз три и по банане у тим мечевима. Имао је просечно највише скокова и блокада по утакмици у Евролиги и поставио је рекорд по броју блокада у једној сезони са 68 заустављених шутева.
Јудо има 30 година и 2010. је изабран на драфту као шести пик. Бирао га је Голден Стејт за који је играо у 270 уакмица. На 52 меча је био стартер током пет сезона са "Ратницима", Милвокијем и Клиперсима.
У најјачој кошаркашкој лиги на свету је уписивао четири поена, 3.2 скока и 1.2 блокаде по мечу. Имао је и знатно мање простора у игри јер је на терену проводио нешто мање од 17 минута.
Његово пуно име у Екпедеме у преводу значи "лав", а у Џезу је задужио дрес са бројем 33.
Извор: Б92

Коментари / 0
Оставите коментар