Нови свјетски поредак: Енглези прваци и свијета и Европе!

Енглеска се деценијама мучи да забележи пристојан резултат у сениорском репрезентативном фудбалу. Момци који долазе наговештавају да би то могло да се промени.  Фудбалска репрезентација Енглеске до 19 година нови је првак Европе, пошто је у финалу Европског првенства победила Португал са 2:1.

Фудбал 16.07.2017 | 13:30
Енглеска је повела голом Есаха Сулимана у 50. минуту, али је само шест минута касније Португал стигао до изједначења пошто је аутогол постига Дујон Стерлинг.

Победник је одлучен у 68. минуту поготком Лукаса Нмечија.

Поред успеха селекције до 19 година, репрезентација Енглеске до 20 година освојила је Светско првенство у јуну, победом против Венецуеле 1:0.

2013 – Србија
2014 – Немачка
2015 – Шпанија
2016 – Француска
2017 – Енглеска

Омладинска репрезентација Енглеске изједначила се са Шпанијом на вечној листи УЕФА након што је у суботу увече на Стадиону "Тенгиз Бурјанадзе" у Горију, Грузија, резулатом 2:1 савладала тим Португалије.

Енглези, који се деценијама муче да направе нешто у репрезентативном фудбалу, овог лета освојили су ФИФА светско првенство за играче до 20 година, играли полуфинале УЕФА европског првенства за младе фудбалере (до 21 године), а сада су постали и европски шампиони за узраст до 19 година.

Уз арбитражу нашег судије Срђана Јовановића, који се одлично показао:

Енглеска - Португалија 2:1 (0:0).

Репрезентација Србије, предвођена селектором Љубинком Друловићем, освојила је европско злато пре четири године у Литванији, а у међувремену ЕУРО су освајали Немци, Шпанци и Французи.

На вечној листи УЕФА, Енглеска и Шпанија имају по десет титула, Француска осам, Немачка и Русија шест, а у групи тимова са по три титуле налазе се Португалија, Италија, Бугарска, Мађарска и наша земља, рачунајући и период када смо били СФРЈ.

"Плави", а сада "орлићи", освајали су Европу 1957, 1979. и 2013. године.