Чавара: Живот ми је био угрожен

Предсједник ФБиХ Маринко Чавара изјавио је данас да му је живот био угрожен 5. јула на аутопуту Какањ -Зеница.

Босна и Херцеговина 13.07.2017 | 13:33
Чавара: Живот ми је био угрожен
Како се наводи у пријави, догађај се догодио између 17.15 сати и 17.30 сати на дионици Какањ - Зеница када се кретао према Лашви.

Предсједник ФБиХ је тада кренуо кући у Бусовачу и ослободио је лично осигурање. Његов возач је возио службени аутомобил “ауди” до наплатне кућице у Какњу када је Чавара прешао на мјесто возача јер су се зауставили како би возач очистио вјетробранско стакло, преноси Клиx.ба.

''Уочио сам возило паркирано уз браник с лијеве стране и примијетио сам да ме непомично гледају без реакције, што ми је било сумњиво јер смо се ту налазили пет минута и никада до сада нисам видио заустављена возила. Намјерно сам се задржао да прође још један камион, а затим се полукружно окренуо у правцу Зенице.

Возило је кренуло за нама. Возио сам 110 километара на сат како бих провјерио да ли ме прате, а они су возили за нама с растојањем од 100 метара. Након шест километара претекли су нас и отишли испред 500 метара да би држали то одстојање. Како смо се приближавали силаску с аутопута Биљешево, аутомобил је успорио поред паркираног комбија у зауставној траци и разговарали су '', рекао је Чавара.

Како се предсједников аутомобил приближавао, комби је кренуо, али га је пропустио, док је првобитно возило било паркирано код подвожњака испред аутоцесте, а комби се двоумио да ли да скрене или настави возити, испричао је Чавара.

''Да сам скренуо ка подвожњаку живот би ми био угрожен јер бих био блокиран. Кренуо сам ка Зеници. Осјетио сам несигурност и због целокупне сумњиве ситуације све сам пријавио надлежним институцијама. Не желим прејудицирати ништа, али тражим одговор од надлежних институција. Чудно је и то што нико није писао о овоме и што није процурила информација јер да сам 'покупио' неки саобраћајни знак сви би знали'', рекао је Чавара.

Када је дошао до наплатних кућица у Зеници представио се полицајцима и испричао шта му се догодило, те истиче како су веома професионално поступили. Захвалио се свим полицијским службеницима који раде на овом случају и брину о његовој безбједности.

Предсједник ФБиХ иначе има право на полицијску пратњу 0-24 сата, али је Чавара истакао како је током ове двије године често ослобађао обавеза своје осигурање јер се никада до сада није осјећао угрожено.

Извор: Клиx.ба

Коментари / 8

Оставите коментар
Name

херцеговац

13.07.2017 11:49

Занимљиво ја уопште и не гледам прати ли ме неко а овај мора да је много грешан кад обраћа пажњу на такве ствари, зашто он зна најбоље и то би требала испитати полиције а не ту пратњу. Иначе прије пар година сам био актер сличног догађаја. док сам чекао ред на бензинској видим непрописно заустављен ауто преко пута. Сконтам да је службени ХЕТОВ и да је за воланом наш драги и вољени Лаки Лучано.ПОгледам га право у очи и гледам тако минут два он сконта и упали ауто пређе иза мене двадесетак метара а ја опет преко ретровизора а он упали кола и оде. Да није грешан не би бринуо а требало би размислити и о конкретнијим стварима од гледања то је једини начин да Чавару Луку и сличне макнемо за грбаче јер су се залијепили ко крпељи

ОДГОВОРИТЕ
Name

Мистер Но

13.07.2017 12:24

Па добро Маринко, гдје су ти слике од аута,комбија.. Која им је боја,регистрација?? Није ваљда да ти и возац немате телефона??? Па неки мали филм за Yоутубе ...ниx.

Name

ре Мистер Но

13.07.2017 14:41

Колико ми је познато тај лик што је пратио Маринка ухапшен је исти дан.

Name

Кики

13.07.2017 11:50

Драги Маринко ал те тресе параноја.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Леко

13.07.2017 11:51

Прица за нови рома А.Цристи,80 % људи у федерацији и не зна ко си ти.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Не да се

13.07.2017 11:51

А стас ти мислио.Не да се АИД.Мој брале раде ти ко сингерица.

ОДГОВОРИТЕ
Name

ветеран

13.07.2017 12:01

Ау, сав сам се најезио од ове приче. Па да је неко несто хтио урадити, неби оклијево, а неби га спасио ни тај ауди, који се возика. Чуј , пресао на мјесто возаца па он вози, а возачузива а палта је ту...

ОДГОВОРИТЕ
Name

Баш Је Тако

13.07.2017 12:08

И заборавих још додати:кад сам га оштро поледао њему се зјенице скупише и доња усна задрхта и дланови му се ознојише те скрену поглед са мене.Погледао сам га добро и уочио да је неко искусан у шпијунирању ВАЖНИХ личности,а моје ДБовско обучавање ми је помогло да га раскринкам.Опростите,ово ми је потребно за странку јер је Драган рекао да морамо бити угрожени.

ОДГОВОРИТЕ