Колдвел-Поуп у ЛА Лејкерсима за 18М$!

Чека се још Рондо! Бек Кентевијус Колдвел-Поуп потписао је на годину дана за Лос Анђелес Лејкерсе за 18 милиона долара.

Кошарка 14.07.2017 | 08:15
Колдвел-Поуп у ЛА Лејкерсима за 18М$!
Очекује се да Колдвел-Поуп има значајну улогу у тиму "језераша", а уговор на годину дана ће му омогућити да већ следећег лета опет изађе на тржиште када ће "селери кеп" додатно порасти и донети знато веће могућности шутерима.

Колдвел-Поуп има 23 године, имао је опцију да остане у Детроит Пистонсима и наредне сезоне за 4,9 милиона долара, али је одустао од тога.

Уговором са Лејкерсима је постао један од десеторице најплаћенијих шутера у лиги, а следећег лета ће моћи да рачуна на 21,6 милиона долара у Лејкерсима.

Осми пик са драфта 2013. је прошле сезоне просечно бележио 13,8 поена уз 3,3 скокова по мечу.

Тим из Л.А сада има још 16,5 милиона долара у "селекри кепу" за додатно појачање, а очекује се да то буде Ражон Рондо који је разговарао са клубом из Стејплс центра у уторак.

"Језераши" му нуде такође уговор на годину дана, а виде га као идеалног партнера за свог другог пика са драфта Лонза Бола на позицији плејмејкера.

Толивер се вратио у Детроит

Детроит Пистонси потписали су уговор са искусним крилом Ентонијем Толивером на годину дана за 3,3 милиона долара. Толивер се враћа у град аутомобила где је играо 2014-2016. Прошлу сезону је провео у Сакраменто Кингсима где је просечно бележио 7,1 поена уз 3,6 скокова по мечу.

Извор: Б92

Коментари / 0

Оставите коментар