Ђукић о Леонарду, Суми, Ђурђевићу и штоперима...

Шеф струке Партизана на позитиван начин сумира утиске са припрема у Словенији.

Фудбал 07.07.2017 | 21:00
Ђукић о Леонарду, Суми, Ђурђевићу и штоперима...
Фудбалери Партизана завршили су у Словенији други део припрема за нову сезону и сада ишчекују европску премијеру против Будућности у другом колу квалификација за Лигу шампиона. Тренер Мирослав Ђукић пуца од оптимизма и задовољства због онога што је пружила екипа у Словенији, мада је свестан колико још мора да ради како би достили оптималан ниво. Није, ипак ни све идеално, јер је ту питање статуса Леонарда, а нестрпљиво се ишчекује долазак Сејдубе Суме.

"Имам само речи хвале за играче, понашали су се и тренирали сјајно. Имамо стабилну, модерну екипу, која игра агресивно и добро брани, презадовољан сам", оценио је Ђукић у разговору са извештачима београдских медија који су пратили припреме црно-белих у Словенији.

Поставља се логично питање да ли је Партизан већ сада спреман за такмичарске утакмице.

"Голови ће доћи временом, битно је да имамо шансе, да смо чврста и хомогена екипа, да смо у сваком моменту добро постављени. Инсистирао сам на тактичкој дисциплини од почетка, екипа је схватила да без тога нема успеха у Европи. Свакога дана све више и више напредујемо. Улазимо спремни у квалификације за Лигу шампиона и првенство."

Он је истакао да доста очекује од тандема Леонардо - Урош Ђурђевић, али је додао да ће им бити потребно још времена да се уходају са екипом јер су каснили у старту.

"Тек су почели с нама припреме, морају прво да се адаптирају на то што желимо. Леу треба још више времена да се припреми, битно је да хоће. Изузетно су важни за нас. Они су тај плус скоји чини превагу.“

Једно од горућих питања које је Ђукић морао да решава по доласку у Партизан је штопер, али се Лазар Ћирковић се намеће као стартер.

"Дао нам је стабилност, сигурност, у пару са Бојаном Остојићем одлично функционише, бекови такође. Још сам задовољнији целим блоком у дефанзиви, како помажу једни другом. То нам даје стабилност, из ње ћемо напредовати и у офанзиви."

Партизан је у досадашњем току прелазног рока довео само двојицу играча, Немању Милетића и Данила Пантића.

"Не могу научити ни Пантића да игра фудбал, ни Нецу, али када их видим колико се труде да испуне дефанзивне задатке, заиста сам пресрећан да су спремни да се жртвују за екипу. Свесни су да без тога не могу да напредују, да не могу у Европу. Имају огорман таленат, али без овога... То је за нас велика ствар."

Ђукић каже да се полако кристалише тим.

"Постоје играчи који хоће да преотму места, убаце се у екипу. Створена је сјајна атмосфера, да једни други терају напред. Постајемо све боља, чвршћа и хомогенија екипа."

Да ли ће Леонардо бити спреман психички да одговори на терену?

"Сигурно да му сва та дешавања око уговора и договора с клубом не иду на руку. Стручни штаб му пружа обе руке, желимо Леонарда, сад зависи од њега. Хоћемо правог Леонарда, који прави разлику, који је са екипом... Такав нама треба!“

И за крај, навијачи Партизана очекују да се коначно заврши и трансфер сага о доласку Сејдубе Суме из Слована.

“Сви који праве разлику - наћи ћемо им место. Битно је да нам дођу велики играчи. Ми смо момцима предложили идеју, били су сагласни, прихватили су је, не може нико да је одбаци, искочи из ње."

Извор: моззартспорт

ФОТО: ФК Партизан

Коментари / 0

Оставите коментар