Петак у 15.00 - Србин и Рус за финале у Истборну!

Новак Ђоковић није глатко савладао Американца, али се јесте пласирао у полуфинале Истборна. Тамо ће му ривал бити Медведев.

Тенис 30.06.2017 | 10:15
Исход је, као и 2006. године на УС Опену, био - победа српског тенисера.

(1/WЦ) Новак Ђоковић забележио је и други тријумф у свом првом наступу у Истборну, где је после канадског тенисера Васека Поспишила, у два сета елиминисао и америчког такмичара, Доналда Јанга - 6:2, 7:6 (11:9).

За разлику од Поспишила, који није имао ни брејк лопту, Јанг је у другом сету има одве сет лопте, прву при резултату 4:5 у гемовима, другу у тај-брејку при вођству од 5:6, али се са обе непријатне ситуације Ђоковић рутински изборио и отишао у полуфинале сат и 37 минута игре.

Ђоковић је 47. тенисера света и три године млађег ривала у првом сету буквално преслишао. Након што није искористио ниједну од три брејк лопте при резултату 2:1, "брејкнуо" је Јанга и за 4:2 и за 6:2, што је очигледно тргло Американца, тако да је у другом сету он први направио брејк, повео 4:5 и не само да је пропустио шансу да потврди овај брејк, већ је пропустио и сет лопту.

Када је сет ушао у тај-брејк, који је раније у четвртак скупо коштао Душана Лајовића, опет је Јанг био први који је имао шансу да изједначи на 1:1, с тим да овог пута није био на сервису.

Након што је винером изједначио на 6:6, Новаку су биле потребне четири меч лопте да би сломио отпор момка који је као добитник "вајлд карда" од организатора УС Опена пре 11 сезона повео, па изгубио од тада 20. носиоца, а касније и освајача овог грен слем турнира - 4:6, 6:3, 6:0, 6:1.

Јанг је у другом колу победио земљака Џареда Доналдсона (65. АТП) резултатом 6:4, 7:5.

Ђоковић ће се у борби за финале састати са Данилом Медведевим, који је после три сета био бољи од још једног Американца у горњој половини жреба, (4) Стива Џонсона.

Ђоковић је до сада једном играо против Медведева, ове године у Дејвис купу, када му је Рус предао меч у четвртом сету.