Текстилци чекају Лукача
Удружење текстилаца Привредне коморе Републике Српске тражи да буде поништен конкурс за избор компаније која ће министарству унутрашњих послова да обезбиједи нове униформе. Текстилци су тражили састанак са министром унутрашњих послова, јер је конкурс тако направљен да ни једна компанија из Српске не може да испуни услове. Ријеч је о послу који МУП односно градјани Републике Српске треба да плате око седам милиона марака.
Република Српска 27.06.2017 | 20:06
Из МУП-а нема никаквог одговора за Привредну комору осим што је прије двије седмице из министарства саопштено да је захтјев Привредне коморе некоректан.
Конкурс за набавку нових униформи за припаднике министарства отворен је до 04. јула. а извори БН телевизије су још прије двадесет дана тврдили да су спецификације направљене тако да услове конкурса може да испуни само једна фирма из Високог односно Сарајева.
У Привредној комори увјеравају да домаће компаније могу квалитетно да заврше посао што су до сада и неколико пута показале.
Из МУП-а БН телевизији нису одговорили на питање хоће ли бити састанка са текстилцима. Министар Драган Лукач прије двије седмице је рекао да припадници МУП-а заслужују најбоље униформе а да домаће компаније то не могу да направе и испоруче.
Та изјава нарочито је повриједила домаће производјаче јер тврде да је сасвим нормално да се данас може наручити било какав материјал и одрадити квалитетна униформа.
У Привредној комори подсјећају да домаће компаније раде униформе чак и за неке полиције и војске земаља региона, као и за Управу за индиректно опорезивање и Пошту Српске а да праве годишњи промет од 160 милиона марака и запошљавају огроман број људи, а да плате од пореза које плаћају измедју осталих примају и министри у Влади Републике Српске.
(БН телевизија)
Коментари / 13
Оставите коментартекстил
27.06.2017 18:09ЕТО ПОСЛА ЗА БИТЕКС НЕКА СЕ ДОГОВОРЕ.
ОДГОВОРИТЕСта би са лоповом Миланом Пердувом из Слатине?
27.06.2017 18:20Прво погаси и покраде афирмисану текстилну фабрику, а затим, потроси огромне паре за Геронтолоски центар, па и на њега стави катанац, а са парама које је успут током градње Центра трпао у дзеп - побјезе у Лијепу његову. СТАРА МИЛИНА ЛОПОВЦИНА!
ОДГОВОРИТЕИи
27.06.2017 19:13Спасимо ТКТ да не пропадне.
бнк
27.06.2017 19:11Ција је сарајевска фирма_?
ОДГОВОРИТЕЛена
27.06.2017 20:47Фирма је вјероватно КМ трејд СА, заступници су америчког бренда 5.11 који је маркетиншки можда најјачи на свијету, али опрема уопште није посебно квалитетна нити је лијепа а убједљиво је најскупља, 60% цијене је натпис 5.11! Ако неко стварно мисли квалитетно опремити полицију, најбитније је одабрати квалитетан материјал и добар крој а безброј фирми у РС то зна сашити јер шију и за Адидас, Праду и друге свјетске брендове!
Кики
27.06.2017 21:22Ако се купи брендирна униформа за 7-8 милиона, она се мора занављати сваке 2 до 5 год у зависности од врсте одјеће, онда се намеће логичан закључак да ће се поново и дугорочно куповати исти бренд, што представља незаконит монополистички положај...
@Лена
27.06.2017 21:23Де смањи мало доживљаје Лено. Свака униформа која не задовољава највише стандарде лиценце значи одузимање исте. Нису то сељачине из Бакинаца да дозволе једној фирми да им руши углед. Адидас нема никакве везе са квалитетом, нити постоји тренерка или тене које могу трајати дуже од униформе. И то што "раде" за странце је полупроизвод. Добију сировине и саставе пар дијелова.
Хоћу свој део
27.06.2017 19:32Господо текстилци морате да кажете колико ћете дозволити министру да се угради.
ОДГОВОРИТЕап
27.06.2017 19:36Људи хоће заједничке униформе полиције какве везе има ко их шије ? Те исте униформе обуће и Муп Федерације идуће године.Све ће то бити на БиХ нивоу без обзира на опирања из РС.Па што трче сви у заједничке органе,велика плата,тамо да неко брани интересе РС не би дошли до дна,гледају свој дзеп.Зато ће бити све заједничко на нивоу БиХ за 1 год или 2 год.то је неминовно и то треба људи да знају,биће им лакша.
ОДГОВОРИТЕПлац
27.06.2017 20:00Понисти министре понисти,...какво брукање и кмецање, срамотно. Квалитетом не задовољавају а хоце посао, пореде постарске униформе са полицијским..смијесно
ОДГОВОРИТЕГг
28.06.2017 00:39Униформа је веома битна ствар и уредан полицајац и свако друго униформисано лице је огледало државе, али чињеница је да се прво морају одабрати квалитетни кадрови и то најмање да прођу разне трајазе и по 5 пута ПОЛИЦИЈАЦ, А 90% завршило Диф, и факултет безбедности на Сокоцу. Туга је да исту школску спрему има начелник ПУ полицајац поборник. Ту нема односа субординације. Битан је папир, а знање је непозељно.
Тт
28.06.2017 00:48Ап апсолутно се слажем.Браво, свака част како ми улазимо на мала врата.О ципелама или чизмама се не говори.То ће из Кине.
јзп
28.06.2017 04:38Домаци производјаци су стварно прослу униформу направили квалитетно... Поцела се распадати након пола године употребе.
ОДГОВОРИТЕ