КК: Нијемци и Чилеанци у 1/2-финалу!

Немци са првог места у полуфинале, Чиле други! Фудбалска селекција Немачке и Чилеа пласирали су се у полуфинале Купа конфедерација у Русији.  Немци сурови, Тер Штеген комичан.  Екипа Јоакима Лева савладала Камерун, Чилеанци ремизирали са Аустралијом у последњем колу групне фазе Купа конфедерација.

Фудбал 25.06.2017 | 20:15
Изабраници Јоакима Лева савладала је Камеруна са 3:1 и са првог места у Групи Б пласирали су се у финале, док су Чилеанци играли нерешено 1:1 са Аустралијом завршила друга у Групи Б.

У првом делу меча између Немачке и Камеруна није било голова, па је у другом полувремену решено питање победника.

Изабраници Јоакима Лева повели су у 48. минуту голом Демирбаја, да би 15-ак минута касније Камерун завршио с десеторицом на терену јер је Мабука зарадио црвени картон.

Одмах је уследила казна и Варнер само два минута касније дуплира предност за 2:0.

Међутим, у 78. минуту, Абубакар је лако матирао Тер Стегена и смањио вођство ривала за наду Камеруна.

Ипак, тачку на меч поставио је Тимо Вернер својим другим голом на утакмици за победу.

Нема изненађења на Купу Конфедерација - селекције Немачке и Чилеа избориле су пласман у полуфинале малог мундијала који се игра у Русији.

У дуелима за пласман у финале Немци ће играти против екипе Мексика, док Чилеанце очекује судар са европским шампионима Португалцима. Те утакмица су на програму 28. и 29. јуна.

Актуелни светски прваци, Немци освојили су прво место у групи тријумфом над Камеруном од 3:1, мада им је ситуација била знатно олакшана после црвеног картона који је Ернест Мабука добио у 64. минуту.

И опет је ту све пало на видео технологију, пошто је Камерунац искључен после накнадног гледања снимка.

У том тренутку Панцери су већ водили са 1:0, пошто је у 48. минуту Керем Демирбајискористио асистенцију Јулијана Дракслера.

А одмах после искључења Мабуке, буквално у следећем нападу, екипа Јоакима Лева је дуплирала предност и отклонила све дилеме ако их је и било.

Џошуа Кимих је сјајно центрирао са десне стране, као руком и пронашао Тима Вернера, а овај главом у паду затресао мрежу.

Ипак, Немце никада није хватала паника, па то није био случај ни сада. Сјајну партију Вернер је у 81. минуту заокружио другим голом на утакмици за коначан резултат.

Аустралији је била потребна победа са два гола разлике и водила је у Москви од 42. минута поготком Џејмса Троизија, али је бод Чилеу у 67. донео Мартин Родригес.

Чиле има пет бодова и други је иза Немачке, која је са 3:1 у Сочију победила Камерун.

Двоструки стрелац за Немачку био је Тимо Вернер, у 66. и 81. минуту, док је један гол дао Керем Демирбај у 48. Погодак за Камерун постигао је Винсент Абубакар у 79.

Камерун је од 64. минута имао играча мање, после искључења Ернеста Мабуке.

Аустралија је такмичење завршила са два бода, а Камерун са једним.

Чилеанци су до полуфинала дошли после ремија са Аустралијом (1:1) и заузели друго место.

Кенгури су први стигли до поготка, три минута пре краја првог полувремена, а стрелац је био Џејмс Троиси. Тада је деловало да би Аустралија могла да направи велико изненађење.

Међутим, како је меч одмицао, тако је првак Јужне Америке правио све више проблема Аустралијанцима. И та офанзива исплатила се Чилеу у 67. минуту када је Едуардо Варгаспронашао Мартина Родригеза а везиста Круз Азула поставио коначан резултат и осигурао друго место својој екипи.

Познати су парови полуфинала, Португалија и Чиле се састају у среду, а дан касније Немачка и Мексико.

Немачка – Мексико

Утакмица за бронзу (Москва) и финале (Санкт Петербург) заказане су за недељу, 2. јул.