Грбићева Србија на финалном турниру Свјетске лиге!

Одбојкашка репрезентација Србије играће 13. пут на финалном турниру Светске лиге, а трећи пут узастопно.

Остали спортови 17.06.2017 | 10:00
Србија је рано јутрос у Кордоби победила Аргентину и забележила шести тријумф у овогодишњем издању тог такмичења.

Наша селекција је победила Аргентину са 3-2, по сетовима 25:22, 19:25, 25:22, 28:30 и 15:12 у мечу првог кола Г групе и изборила пласман на финални турнир у Куритиби два кола пре краја такмичења по групама.

Изабраници Николе Грбића су могли да славе против Аргентине и после четири сета, али нису искористили две меч лопте у том делу игре.

Најефикаснији у редовима Србије био је Дражен Лубурић са 19 поена, Марко Ивовић је имао 18, док је Урош Ковачевић уписао 17 поена. У пораженом тиму најбољи је био Марко Рамос са 18 поена.

Актуелни шампиони Светске лиге од 21.10 играју против Бугарске у другом колу, а у недељу их у трећем колу очекује дуел против Бразила.

Одбојкашка репрезентација Србије игра јубиларни, 20. пут у Светској лиги, а до сада је освојила девет медаља. Србија је до сада 12 пута играла на финалним турнирима Светске лиге.

Пораз од Белгије у Новом Саду пре 14 дана, а онда пет везаних победа и ево одбојкаша Србије тамо где су и планирали да оду. На завршном турниру Светске лиге.

Наша репрезентација обезбедила је пласман у бразилску Коритибу, где ће бранити златну медаљу освојену прошле године у Пољској, јер је у првом сусрету трећег викенда овосезонског такмчења тукла Аргентину у Кородоби - 3:2 (25:22, 19:25, 25:22, 28:30, 15:12). Пулени селектора Николе Грбића су за 135 минута савладали домаћина и тако сами себи обезбедили шансу да јуришају на још једну медаљу. Два викенда праја такмичења.

Најефикаснији у српској екипи био је Дражен Лубурић (19 поена), пратили су га Мако Ивовић(18), Урош Ковачевић (17) и Срећко Лисинац (16). Пред 7.500 гледалаца у „Орфео супердому“ Србија је имала шансу да све заврши у четвртом сету, кад је пропустила две меч лопте, Аргентинци су се тад извукли, али им у петом није било спаса.

Србија је тако осигурала 13. пласман на завршни турнир Светске лиге у којој учествује 20. пут. Засад је наша селекција освојила три бронзане, пет сребрних медаља и једну златну, лане у Кракову. Ово нам је трећи узастопни пласман на Фајнал сикс.

Сад кад је примерни циљ остварен, одбојкаши себи могу да дозволе и луксуз у резултатски небитним мечевима са Бугарском (вечерас, 21.10, ТВ Аренаспорт 2) и сутра против Бразила (21.10, ТВ Аренаспорт 2).

Извор: Б92/моззартспорт