ТУР - финале: Богдановић носио Фенер до 2:0!

Кошаркаши Фенербахчеа савладали су Бешикташ 83:74 и стигли на две победе од титуле шампиона Турске.  Зна се ко је газда у Турској: Богдан, Калина и Весели сломили Бешикташ! Није гостима помогла ни још једна добра партија Штимца.

Кошарка 11.06.2017 | 19:10
Након изједначеног првог полувремеа, Фенер је средином трећег периода стекао двоцифрену предност коју је одржао до краја и повео 2-0 у финалу плеј-офа турске Суперлиге.

Богдан Богдановић предводио је Фенер са 19 поена уз седам асистенција и три скока, док је Никола Калинић додао 15 поена уз шест ухваћених лопти.

С друге стране, Владимир Штимац је опет забележио дабл-дабл за Бешикташ, убацио је 15 поена уз 11 скокова, те имао једну асистенцију.

Бешикташ је сјајно парирао Фенер у првих 20 минута меча, водили су гости у неколико наврата, али домаћин преокреће пред полувреме на 39:36.

Уследила је фуриозна игра Фенера у наставку, серијом 10:2 стиже до 11 поена предности (49:38) средином трећег периода што је преломило меч.

Богдановић тројком доноси максималних +15 (66:51) половином последњег квартала, али гости не дозвољавају домаћину да се опусте јер смањују на 69:62.

Међутим, Фенер не дозвољава драматичну завршницу, рутински приводи меч крају и стиже до 2-0 у финалу плеј-офа.

Богдановића и Калинића су у тиму Фенера најбоље пратили Јан Весели са 14 поена уз четири скока и Костас Слукас са 11 поена и три асистенције.

Највећу подршку Штимац је имао од Мајкла Рола са 13 поена уз по четири скока и проигравања, 12 је додао Ди Џеј Стробери из по пет ухваћених лопти и асистенција, док је десет убацио Еркан Вејселолу.

Фенербахче је остварио 39. победу на свом паркету у низу, чиме је надмашио рекорд Анадолу Ефеса од 38 узастопних тријумфа код куће 1995-1998).

Серија се сели на терен Бешикташа, који ће бити домаћин у среду и петак.