Прича: Зизу, поново си постао бесмртан!
Зиданов учинак за 17 месеци тренерске каријере звучи овако – једна шампионска титула у Примери, две Лиге шампиона, један Суперкуп Европе и једно светско првенство за клубове.
Фудбал 05.06.2017 | 23:45
Чувени Француз је вечерас успео оно што никоме није у ери садашње Лиге шампиона, али и оно што ниједан стручњак није учинио пуних 27 година, а то је да освоји два узастопна најважнија трофеја у клупском фудбалу заредом. Пре њега то је учинио легендарни Ариго Саки са Миланом, док је у некадашњем Купу шампиона то успело још осморици тренера:Хосеу Виљаноги (Реал Мадрид), Луису Карниљи (Реал Мадрид), Бели Гутману (Бенфика),Еленију Ерери (Интер), Штефану Ковачу (Ајакс), Детмару Крамеру (Бајерн Минхен), БобуПејслију (Ливерпул) и Брајану Клафу (Нотингем Форест). Зидан је тако ушао међу одабраних 10 тренерских величина, а још прошле године постао је један од седморице стручњака који су освајали овај трофеј и као играчи и као тренери. То су још успели само Мигел Муњоз, Карло Анћелоти, Пеп Гвардиола, Ђовани Трапатони, Јохан Кројф и Франк Рајкард.
Тренера Реал Мадрида фудбалски аналитичари још увек одбијају да сврстају међу врсне тактичаре. Можда он то и није, али је све своје играче успео да натера да играју фудбал и убедио их је да су најбољи, а да је тако показали су вечерас против тактички вероватно најпоткованијег тима у Европи и тренера који не дозвољава тактичка изненађења. ЗидановРеал је играо и надиграо Јувентус, који је у другом полувремену био потпуно разбијен.
Звучи нестварно, али Зиданов учинак за 17 месеци тренерске каријере звучи овако – једна шампионска титула у Примери, две Лиге шампиона, један Суперкуп Европе и једно светско првенство за клубове. Зидан је први тренер у историји фудбала који је освојио два европска трофеја у само две сезоне.
Ипак, и сам је свестан да је његово време тек почело, о чему сведочи и реакција после самог финала када је на на питање новинара о томе да ли мисли да је најбољи тренер на свету у овом тренутку одговорио "Не, не, не, то не" и отишао.
Извор: моззартспорт
ФОТО: Ацтион имагес
Коментари / 0
Оставите коментар