Несрећни Минхен једва спасао живу главу!

Екипа Хајка Херлиха водила 1:0 и имала пенал за победу у 84. минуту. . . !

Фудбал 27.05.2017 | 09:45
Несрећни Минхен једва спасао живу главу!
Пре само седам дана у Минхену су обележавали годишњицу од финала Купа победника купова 1965. У истом месецу - мају, само годину дана касније тај тим је постао шампион Немачке, а ево 50 и кусур година касније, опет у мају, Лавови играју за опстанак у Цвајти. 

Тај несрећни Минхен 1860 који је све до половине прошлог века био много популарнији клуб од свог градског ривала Бајерна и имао више навијача, никако не може да се опорави стане чврсто на ноге. 

Данас у комшијском Регензбургу тим португалског стручњака Витора Переире одиграо први меч баража за опстанак у другој лиги и уз мого среће избори солидних 1:1 пред реванш на Алијанц арени. Јан Регензбург (тренер Хајко Херлих, сећате га се?) повео је већ у 2. минуту преко Марка Лаиса. Ништа у тим моментима није изгледало оптимистично за госте, поготово када се подвукла црта под статистику првог полувремена. Укупно у шутевима 9:1 за Регезбург; Минхен у оквир гола - 0.    

Захваљујући младом нападау Флоријану Нојхаусу 12. минута пре краја Лавови су успели да избегну пораз, али прави јунак је заправо голман Ортега Морено који је у 84. минуту одбранио пенал Гајплу. 

Ипак, по свему приказаном, трећепласирани тим треће лиге и те како има чему да се нада у реваншу за четири дана.  

Извор: моззартспорт

Коментари / 0

Оставите коментар