БЕЛ: Бриж у Лиги шампиона!

Митровићев Гент није успео. . .

Фудбал 22.05.2017 | 16:00
Бриж није успео да одбрани титулу освојену прошле године, али Лигу шампиона ће поново играти! Односно, кроз квалификације ће покушати да се домогне елитног такмичења.

У директном окршају за друго место екипа Мишела Прудома савладала је пред својим навијачима Гент са 2:1 и тако осигурала позицију број два. Бриж је уочи последњег кола у Белгији - Андерлехт прошле недеље обезбедио круну - имао бод више од тима нашегСтефана Митровића и одговарао му је реми, док је гостима "радио" само тријумф.

Често у таквим ситуацијама она екипа која је у бољој позицији уме да киксне, баш јер се задовољи оним минималним што јој је потребно, али то данас није био случај са Брижом. Головима Веслија у 24. и Ванакена у 58. минуту домаћин је стекао два гола предности, што је био заостатак који Гент није могао да надокнади.

Саиф јесте у 70. минуту смањио на 1:2 и пробудио какву такву наду својих навијача, али то је било све...

Гент иде у квалификације за Лигу Европе.