О НБА и Тwиттеру: Да је Јокић био на драфту '94...!
Миодраг Ражнатовић, менаџер Николе Јокића, открио детаљ којим је "покренуо" НБА тимове да изаберу српског талента на драфту 2014. "Написао сам објаву, само да изазовем реакцију".
Кошарка 11.05.2017 | 22:45
Игре суперталентованог Сомборца одушевљавале су навијаче целе сезоне и ставиле Денверу до знања каквог бисера има у својим редовима. Некадашњем играчу Мега Лекса то је била друга година у Колораду, где је претпрошлог лета стигао као 41. "пик".
Гостујући на Факултету за спорт Универзитета Унион "Никола Тесла", Јокићев менаџер Миодраг Ражнатовић открио је интересантну позадину НБА драфта 2014. и "тактику" којом је убрзао тимове да конкретно покажу да су заинтересовани за српског вундеркинда.
"Играчи који нису 'излазно' годиште (до 21 године и млађи) имају могућност да се повуку са драфта 20 дана раније, чиме добијате право да се пријавите и следеће године. Ако се не повучете, онда је то у сваком случају за вас последњи драфт", почео је Ражнатовић причу студентима.
"Наша пракса у агенцији Беобаскет је да у таквим ситуацијама не ризикујемо са играчима који су дошли до одређеног нивоа, већ желимо да будемо сигурни. То значи да нам је жеља да последњег могућег дана за повлачење имамо конкретну гаранцију да ће играч бити драфтован и да ћемо знати и редни број Ако тога нема, онда се играч повлачи са драфта".
Последњег дана за повлачење са драфта 2014, Јокић није имао гаранције ниједног НБА тима, па ни Денвера.
"На том драфту су сви симпатисали Николу и сви су били веома заинтересовани, али нико није хтео да пружи гаранције и нисам смео да ризикујем. Свануо је последњи дан у којем можете да повучете пријаву, а рок за то био је 17 часова по овдашњем, односно 11 по њујоршком времену. Тада сам решио да изазовем одређене реакције, само да би их видео", рекао је Ражнатовић.
Као средство за то, српски менаџер искористио је Тwиттер.
"Написао сам 'твит' да се Јокић повлачи са драфта и то је било прво што сам урадио. У Америци су се потом пробудили око три, четири поподне по овдашњем времену и настали су паника и позиви да то не урадимо, односно да Николу не повучемо. Одговарао сам да ћемо ми то сигурно да урадимо, остајао сам тврд и рекао да ћу променити мишљење само ако неко да гаранцију"
Епилог је познат. Денвер је био најконкретнији и то му се и исплатило.
"Денвер се јавио и пружио гаранцију да ће га одабрати под бројем 41. и то се и догодило, а моје писмо о повлачењу никада није било послато".
Заокруживши причу, Ражнатовић је истакао да сличан маневар не би био могућ да је Јокић рођен неколико година или деценија раније.
"Да је он 1975. годиште, а не 1995. и да је требало да изађе на драфт 1994, а не 2014, то не би било могуће, јер не бих имао Тwиттер, као своју огласну мрежу. Поруком од 140 карактера, за два минута, послао сам поруку НБА тимовима и новинарима и прилично сам захвалан што је неко смислио Тwиттер, јер је донео доста доброг у том професионалном смислу".
Јокић је после тог драфта провео још годину у Мега Лексу, а потом се одселио у САД 2015. Прошле сезоне је експлодирао и завршио је са просечним учинком од 16,7 поена и 8,4 скока по мечу, уз 4,9 асистенција.
Извор: мондо.рс
Коментари / 0
Оставите коментар