Лукаку није квалитет да би играо за Манчестер!
"Када погледате нападаче које је Јунајтед имао протеклих година - да ли се он уклапа у ту слику? Не", рекао је Рене Муленстин.
Фудбал 12.05.2017 | 21:15
У питању је Рене Муленстин, човек који је са Фергусоном уско сарађивао готово шест година, док је на Олд Трафорду кроз разне функције радио пуних 12 сезона. Он је, наиме, довео у питање Лукакуову способност да направи разлику на терену и постане нова "деветка" Јунајтеда.
"Немојте да ме схватите погрешно, Лукаку је очигледно имао фантастичну сезону и јесте прави нападач. Али, у клубу какав је Манчестер јунајтед мораш да поседујеш различите квалитете да би могао да будеш прави нападач. То је оно што му недостаје, али му ти недостаци нису изражени у клубу какав је Евертон", рекао је Муленстин.
Он је прокоментарисао да је Лукаку „једнодимензионални нападач“, што у преводу значи да стално користи исту рутину како би стигао до гола.
"Када играте за клубове највише класе, морате да поседујете вештину с лоптом у завршној трећини, а ваше одлуке морају да буду беспрекорне. Да, он би унео додатну снагу у нападачку линију. Али, када погледате нападаче које је Јунајтед имао протеклих година - да ли се он уклапа у ту слику? Не", сматра Муленстин.
Ромелу Лукаку је процењен на 85.000.000 евра, али је Евертонов менаџер Роналд Куман недавно поручио да га неће пустити за мање од 100.000.000 евра.
Извор: моззартспорт
ФОТО: Ацтион Имагес
Коментари / 0
Оставите коментар