ФРА: Марсеј прескочио Бордо, ПСЖ побјегао Ници!

Фудбалери Олимпик Марсеја савладали су на свом стадиону екипу Нице резултатом 2:1 у 36. колу Лиге 1. Као да је Манчестер, а не југ Француске - Балотели, па “неустрашиви“ Евра! Марсељ бољи од Нице! Мада Ници бодови нису баш неопходни. Корне окренуо Канаринце за пола сата! Лион оборио Нант у занимљивом окршају - 3:2 (0:1).

Фудбал 08.05.2017 | 10:15
Марсеј је повео у 21. минуту голом Гомеса после комбинације са Пајеаом и са тим резултатом се отишло на одмор.

Ница је до изједначења дошла у 51. минуту, а стрелац је био Марио Балотели. Ипак, у 66. минуту Патрис Евра главом са друге стативе поставлља коначан резултат.

Марсеј је овом победом прескочио Бордо и заузео пето место на табели које води у Лигу Европе.

Ница је пропустила прилику да остане у трци за Пари Сен Жерменом, који сада има шест бодова више.

У осталим мечевима Рен је минималним резултатом савладао Монпеље, док је екипа Лиона била боља од Нанта и у узбудљовом мечу славила са 3:2.

Рену није требало, али овакав поклон се не одбија! Мубеле срушио Монпеље! Брзоноги нападач казнио грешку Данијела Конгреа 10 минута пре краја утакмице – 0:1.

Реми је био виђен у Рену, али се онда догодила катастрофална грешка, која није могла да прође некажњено, па је домаћи тим голом Ндомбеа Мубелеа у 80. минуту стигао до три бода против Монпељеа – 1:0 (0:0).

Гости су били надомак освајања бода који би им и формално сачувао прволигашки статус, али је улогу великог трагичара 10 минута пре краја преузео Данијел Конгре, који се саплео, остао без лопте, што је лукави голгетер из Демократске републике Конго сурово искористио и постигао једини погодак на овој утакмици.

Рену бодови конкретно нису превише значили, с обзиром да је остао на 10. месту, док су гости овако два кола пре краја остали на шест бодова удаљености од Дижона, који је на месту које води у плеј-аут. Ипак, тешко је очекивати да ће Монпеље прокоцкати све у последња два кола, пошто испод себе има још Каен и Лоријан.

Корне окренуо Канаринце за пола сата! Лион оборио Нант у занимљивом окршају - 3:2 (0:1).

Ваљда што нису имали резултатски притисак, јер у смирај сезоне не могу ни горе ни доле, фудбалери Лиона и Нанта одиграли су занимљив дуел овог поподнева у којем су домаћини преокренули заостатак из првог полувремена и славили са 3:2 (0:1).

Јасно је да су играчи Бруна Женезија мислима већ у реваншу са Ајаксом у четвртак који има је приоритет без обзира што су прежаљени после пораза од 1:4. Зато су данас били успавани, што је искористио Ронжије да донесе предност Канаринцима после двадесетак минута игре.

Ипак, у наставку смо видели много бољи Лион, који је коначно заиграо како треба, а из прве праве акције стигли су Лавови до пенала, који је Фекир претворио у изједначење у 65. минуту. Неколико тренутака касније резервиста Макс Корне, који је ушао с клупе уместо индиспонираног Лаказета у 61. довео је Лион до предности и најавио тријумф.

Сјајни тим са обале Атлантика изједначио је у 75. преко Жилеа, али је у 80. минуту меч одлучио новим поготком Макс Корнет за сјајан преокрет и вероватну оверу позиције број четири.

Некад су се вијали по Манчестеру, данас на југу Француске. Марио Балотели овај пут је извукао дебљи крај, док ће се Патрис Евра наредних дана ширити Марсељом, јер је управо он постигао гол за победу Олимпика над Ницом од 2:1 у 36. колу Лиге 1.

Истина, Ница баш и није имала такмичарског мотива да залегне из све снаге с обзиром на то да је зацементирана на трећем месту на табели. Али овде се играло за престиж, а Марсељ је ако ништа друго најавио да би следеће сезоне могао да покуша да се врати у сам врх француског фудбала.

Бафетимби Гомис је у 21. минуту начео госте када је савршен центаршут Дмитрија Пајеаглавом спровео у Ницину мрежу. Међутим, изабраници Лусија Фавра нису одустајали, а награда је стигла у 50. минуту када је Пол Бес урадио највећи и најтежи део посла па је Марију Балотелију остало само да скупи ноге и постигне свој 15. лигашки гол у сезони што му је - веровали или не - најбољи учинак у једној лигашкој сезони откако игра фудбал на професионалном нивоу. А како му је већ 26 година јасно је да од оног силног талента нисмо добили ни изблиза колико смо очекивали.

Са друге стране, Евра није ни изблиза толико талентован, али је за разлику од Балотелијапрофесионалац какве тренери обожавају. Тај труд му се враћа - првенац у Марсељу и први гол у Лиги 1 после чак 14 година и прве сезоне у Монаку. Емотивно га је проживео чувени бек, па је славио гестикулацијом којом је хтео да каже да га... Хмм... Па, ваљда да га ништа не плаши.