ПОР: Шок дана - Спортинг! Бенфики титула?!
Великан из Лисабона изгубио код куће од Белененсеша после преокрета! То је та победа! Какав потез тренера, какав њух за титулу! Раул Хименез за славље Бенфике - 1:0.
Фудбал 08.05.2017 | 08:45
Шок је утолико већи што су Лавови изгубили од тима који је био у низу од седам пораза. Иначе, то први пораз екипе Жоржа Жезуса на стадиону Жозе Алваладе у 2017. години.
После 45 минута без голова, па чак и без великих узбуђења, домаћин је повео у 52. минуту преко Бразилца Бруна Цезара. При резултату 1:0 Спортинг је пропустио још неколико добрих шанси, да би изједначење стигло у 65. минуту са беле тачке.
Неочекивани преокрет догодио се за само четири минута у самом финишу. Погоцима Алмеиде и Гонсала Силве Белененсес је стигао до прве првенствене победе против великана из Лисабона после 10 година...
Без обзира на овај пораз Спортинга, Гимараеш ће тешко успети да нападне треће место, с обзиром да у наредној рунди има гостовање Бенфики.
Бенфика је пред циљем. Целу сезону води трку, истрпела је покушаје Спортинга с почетка и Порта у другом делу и сад је само мало дели до још једне титуле првака. Лисабонски Орлови су славили на гостовању Рио Авеу и тако направили кључан корак ка одбрани шампионског наслова - 1:0.
У јунака Бенфике израстао је Раул Хименез. А њему уз раме стао тренер Руи Виторија. Шеф струке је на опште изненађење на клупи оставио првог стрелца екипе Костаса Митроглуа, упарио Жонаса и Мексканца, а некадашњи шпиц Америке и Атлетико Мадрида у 75. минуту сачекао убацивање Салвија и погодио. Са њим је погодио и Виторија, за велико славље гостујућих навијача у Виља де Кондеу.
Овим тријумфом Бенфика је искористила јучерашњи кикс Порта, сад има пет бодова више од најближег пратиоца, а ако су до краја остала још само два кола у наредном, против Виторије, имаће зицер за четврту везану круну. Укупно 36. у историји.
Српски репрезентативац Љубомир Фејса одиграо је 90 минута на позицији задњег везног, Андрија Живковић није био у протоколу, док је Радосав Петровић све време играо за домаћи састав и зарадио је жути картон у 53. минуту.
ПРИМЕИРА - 32. КОЛО
Петак:
Мореиренсе - Брага 2:1 (0:1)
/Петролина 76, Алан 90 - Хорта 36/
Субота:
Боависта - Насионал 2:2 (2:2)
/Медеирош 36, Еспињо 45+2пен - Мезга 28, Хамзуи 42/
Пасош Фереира - Феиренсе 0:1 (0:0)
/Икаро 50/
Маритимо - Порто 1:1 (0:1)
/Ђусе 69 - Отавио 28/
Недеља:
Спортинг - Беланенсес 1:3 (0:0)
/Бруно Сезар 52 - Камара 65пен, Алмеида 84, Гонсало Силва 88/
Тондела - Виторија Сетубал 2:1 (2:0)
/Муриљо 28, Жаилсон 42 пен - Едињо 83/
Гимараеш - Арука 1:0 (0:0)
/Марега 76/
Рио Аве - Бенфика 0:1 (0:0)
/Хименез 75/
Понедељак:
21.00 Есторил - Шавес
Извор: моззартспорт
Коментари / 0
Оставите коментар