СЛС: Чукарички рутински за прво место плеј-аут групе!

Фудбалери Чукаричког победили су на свом терену Металац са 2:0 у 33. колу Супер лиге Србије и тако дошли на прво место табеле плеј-аут групе.

Фудбал 01.05.2017 | 07:45
Стрелци за Чукарички били су Огњен Ожеговић у 67. и Ђорђе Ђурић у 74. минуту.

Чукарички сада има 26 бодова, један више од Спартака, док је Металац шести са 17, односно два више од Борца и четири више од Новог Пазара на последња два места, која воде у другу лигу.

Испред њих је Бачка са такодје 17 бодова, док Рад има 18. Радник је трећи са 22 бода.

Тренер "Брђана" Ненад Лалатовић за утакмицу против Металца у стартну поставу уврстио је тројицу омладинаца - Марка Шарића, Немању Милојевића и Саву Радића.

Чукарички је у првом полувремену надиграо Металац, али осим неколико покушаја из даљине и из тешких позиција није озбиљније угрозио гол Немање Белића.

Чукарички је у другом делу наставио у истом ритму. Огњен Ожеговић је прво у 51. минуту снажно шутирао са око 18 метара, али је Белић врховима прстију одбранио његов покушај и избацио лопту у корнер.

Само четири минута касније најбољи стрелац "брђана" имао је солидну прилику с пет метара, али је шутирао у голмана Металца.

Ожеговић се у 67. минуту напокон уписао у листу стрелаца, када је искористио добар центаршут са десне стране и на око 10 метара ухватио волеј који је завршио у мрежи Металца.

Матић је из прекида са око 30 метара десно искоса проиграо Јевтића, а овај је из прве центрирао и на другој стативи пронашао Дјурића који је био највиши у скоку, те лопту главом проследио у мрежу Белића.

До краја сусрета битка се углавном водила на средини терена, тако да није видјена ниједна прилика на обе стране.