ИТА: Михин Торино са Сампдоријом само 1:1!

Итурбе погодио након 19 мјесеци! Торино Синише Михајловића ремизирао са Сампдоријом 1:1, а бод "биковима" донио је Парагвајац Хуан Мануел Итурбе, који је противничког голмана савладао први пут након 12. септембра 2015. године!

Фудбал 29.04.2017 | 23:35
Торино и Сампдорија одиграли су занимљив меч у оквиру 34. кола Серије А, који је на крају завршен без побједника 1:1 (0:1), иако је тим Синише Михајловића био конкретнији и промашио бројне прилике.

Водили су гости све до 78. минута. Српски стручњак је умјесто индиспонираног Фалкеа пружио шансу ровитом Хуану Мануелу Итурбеу, а Парагвајац му се експресно одужио голом - првим од 12. септембра 2015. године!

Иако су "бикови" имали благу теренску иницијативу на почетку меча, Сампдорија је повела у 12. минуту сјајним поготком Патрика Шика.

Голу је претходио одличан продор Карола Линетија, Пољак је нанизао неколико противничких играча, те асистирао Чеху за 0:1.

Прије и послије водећег гола гостију, Торино је имао је три добре прилике, Адем Љајић два пута, а затим и Јаго Фалке, али нападачки двојац Торинеза није успио да савлада Кристијана Пуђонија.

И у наставку су домаћи имали много више од игре, стварали прилике, али и промашивали. Првом стријелцу Андреи Белотију није се дало да постигне 26. гол у сезони, па су обје екипе морале да се задовоље по једним бодом.

Био је то ТРИНАЕСТИ реми Торина ове сезоне, а у "лигама петице" више има само француски Рен, док исти број имају још и Манчестер јунајтед, Хофенхајм и Сент-Етјен.

Михајловић тако ни у другом окршају са тимом за који је некада наступао, а онда био и тренер, није успио да слави. Зимус је Сампдорија била боља и тријумфовала 2:0.