Цвајта: Унион Берлин не одустаје од БЛ!

Поново четири тима у три бода! Бохум од 0:2 на полувремену до 4:2, Динамо се и званично опростио од баража о ком је маштао. . .

Фудбал 28.04.2017 | 21:30
Унион Берлин не одустаје, борбу за Бундеслигу и даље воде четири клуба из Цвајте! Екипа Јенса Келера савладала је вечерас Сандхаузен са 2:1 и поново се изједначила са Хановером и Брауншвајгом. Сва три тима имају по 57 бодова - лидер Штутгарт три више - и тренутно деле другу позицију.

Деловало је да ће Сандхаузен лако пасти у Кући старог шумара, али при резултату 2:0 за домаћине, Полтер је у 56. минуту зарадио црвени картон и закомпликовао живот својим саиграчима. Гости су на 14 минута до краја смањили резултат на 1:2 и наставили да опседају гол Униона, но до изједначења ипак нису могли.

Још један велики тријумф, четврти у низу, остварио је Санкт Паули. Момци Евалда Линена тукли су Хајденхајм (3:0) и сада много лакше дишу, пошто су на плус пет у односу на први тим у зони испадања.

А Динамо из Дрездена вечерас се и званично опростио од могућности да заигра макар у баражу за Бундеслигу. Један од ретких тимова у Цвајти са истока водио је 2:0 после првих 45 минута, да би на крају доживео убедљив пораз у Бохуму - 2:4...