ШПА: Важне побједе Севиље за ЛШ и Билбаа за ЛЕ!

Севиља се изједначила с 'Јорганџијама' на табели! Фудбалери Севиље савладали су код куће екипу Селте у мечу 34. кола Примере – 2:1 (0:0).  Севиља трокирала па се извукла! Атлетико сада осећа дах на врату! На Санчез Писхуану 2:1.  Важна победа Атлетик Билбаа у борби за Европу! Фудбалери Атлетик Билбаа победили су на свом стадиону Бетис са 2:1, у последњој утакмици 34. кола шпанске Примере.  Зна се шта Билбао ради на Мамесу! Не греши - 2:1 против Бетиса.

Фудбал 28.04.2017 | 10:00
Прво полувреме одиграно је без голова, да би на почетку другог дела домаћини повели преко Корее на асистенцију Иборе.

Гости су брзо дошли до изједначења и то после оштрог старта Лањла над Гвидетијем у 53. минуту. Судија је показао на белу тачку, а пресизан је био Јаго Аспаса.

Само три мунута касније, Ернандез је зарадио други жути картон и екипа из Вига је имала играча мање на терену, што су искористили домаћини у 79. преко Висама Бен Једера.

До краја меча није било промене резултата и екипа Хорхе Сампаолија однела је вредна три бода после чега су се изједначили са ‘Јорганџијама’ на табели.

Селта је 11. са 44 освојена бода.

Српски фудбалер Немања Радоја одиграо је цео меч за госте из Вига.

Имала је Севиља шансу да победом над Селтом сустигне Атлетико Мадрид на трећем месту на табели Примере и управо се то догодло. Бербери су одиграли 2:1 (0:0) против Селте на Санчез Писхуану и тако нису забрљали добру прилику да направе искорак ка месту које води директно у групну фазу Лиге шампиона.

Сада и Севиља и Атлетико имају по 68 освојених бодова, али је Атлетико и даље на 3. месту зато што има бољи међусобни скор.

У првом полувремену није било голова по кишовитом времену у Андалузији, али је на старту другог дела било далеко више узбуђења. Прво је Кореа довео домаћина у предност голом у 49. минуту када се добро ослободио чувара и онда опалио левицом и донео радост домаћим навијачима.

Која није дуго трајала.

Већ после четири минута пораванао је Јаго Аспас са беле тачке. Потом је подигао руку у знак извињења према навијачима Севиље, клуба чије је боје носио у каријери.

Селта је упала у проблем у 56. минуту када је Ернандез искључен после другог жутог картона, да би Бен Једер искористио добру асистенцију Самира Насрија и 10 минута пре краја пресудио гостима из Вига.

Стрелци за Атлетик су били Арис Адурис из пенала у 53. и Икер Мунаин у 60. минуту, а за Бетис у 63. Рубен Кастро.

Атлетик се вратио на шесто место на табели које води у квалификације за Лигу Европа и са 59 бодова има један од Реал Сосиједада. Бетзис је 15. са 37.

Атлетик Билбао свакако је једна од најбољих екипа ове сезоне када су утакмице код куће у питању. То се поново потврдило у 34. колу шпанске Примере у ком су Баски послали Бетис кући резултатом 2:1 (0:0).

У првом полувремену није било голова, али је зато у других 45 минута био много бољи фудбал. Наравно, лед је пробио 36-годишњи Ариц Адуриз који је прво изнудио, а затим и реализовао пенал у 53. минуту.

Са тим голом Адуриз је отворио врата победе свом тиму.

Седам минута потом, Икер Муниаин се нашао у шанси, Раул Гарсија му је наместио лопту на тацни, а Икер то није пропустио већ је главом лепо затресао гол Бетиса.

Бетис се вратио у игру у 63. минуту преко Рубена Кастра који је искористио лошу реакцију Кепа Аризабалаге, али Андалужани нису имали снаге да дођу до бода.

За Бетис је од првог минута играо Дарко Брашанац, али га је у 58. минуту заменио Хоакин.

Билбао је са ова три бода дошао до 59. бода чиме се примакао на бод далеко од Виљареала који је пети на табели Примере.

Голман играо руком па добио црвени, Катаи 10 минута на терену! Алавес и Еибар одиграли 0:0.

После свега виђеног реалан резултат, Алавес и Еибар одиграли су 0:0 у Виторији. Алавес је имао играча више преко 60 минута после искључења Асијера Риесга, али домаћи то нису успели да искористе.

Чак и са играчем више Алавес није био опасан по гол гостију, упутио је само један ударац у оквир гола и није заслужио да победи. А имао је велику шансу.

Играо је код куће, у 26. минуту Еибар је остао без голмана који је добио искључење јер је играо руком ван шеснаестерца.

Маурисио Пелегрино је покушао да размрда свој тим изменама, увео је и Александра Катаија у 80. минуту, а најбољу шансу Алавес је имао у 89. минуту преко Дејверсона чији је ударац зауставље на гол-линији.

Алавес је тако везао и други узастопан реми у Примери, док је Еибар после два пораза дошао до бода, али је све даље од изласка у Европу.