ПЛ: Јунајтед дошао по бод код Ситија и узео га!

Јунајтед 'преживео' Етихад, глупост Фелаинија! Фудбалери Манчестер ситија играли су на свом стадиону нерешено без голова са Манчестер јунатедом, у заосталој утакмици 26. кола Премијер лиге.  Ко је ово гледао неће се заљубити у фудбал! Манчестерски ривали потпуно подбацили у великом градском дербију - 0:0.

Фудбал 28.04.2017 | 09:30
Сити је био доминантан, али није успео да савлада голмана градског ривала Давида Де Хеу, чак и у финишу утакмице када је искључен везни фудбалер гостију Маруан Фелаини.

’Грађани’ тако нису успелу и други пут ове сезоне да савладају ’Ђаволе’.

Домаћини су у већем делу меча и стварали шансе преко Стерлинга, Агуера, али је то био лак посао за голмана Де Хеу.

Де Брујне је у 58. минуту извео ударац са ивице шеснаестерца, али се од Ерера лопта одбила у корнер. Само три минута касније, Агуеро је имао сјајнуи прилику, али је био непрецизан и лопту послао преко гола.

У 67. минуту Отаменди је био највиши после корнера, али његов ударац с пет метара блокирао је Баили. Потом је и Стерлинг покушао ударцем из даљине, али је резултат остао исти.

У 83. минуту Јунајтед је остао с играчем мање зато што је Фелаини намерно главом ударио Агуера и то само неколико тренутака након што је на Аргентинцу направио прекршај.

Домаћин је на почетку надокнаде постигао погодак, али је гол Габријела Жесуса поништен због офсајда.

Жесус је у последњем нападу понов запретио пред голом Јунајтеда, али је овога пута шутирао поред гола.

Српски фудбалер Александар Коларов играо је целу утакмицу на позицији левог бека за Манчестер сити.

Сити и даље има бод више од петопласираног Јунајтеда, пошто је четврти са 65, док градски ривал има 64.

Чим је селектор Енглеске Герет Саутгејт одлучио да уместо Премијер лиге гледа вечерас уживо рагби у Лидсу, некако је и било логично да се ни ми нећемо нагледати лепог фудбала у манчестерском дербију. И би тако, што рече неко "Ко је ову утакмицу први пут гледао у животу неће се заљубити у фудбал".

Жозе Мурињо је још једном дошао да уради оно што најбоље ради на гостовањима ове сезоне, да освоји један бод (0:0) и у наредним утакмицама сачека кикс Грађана, који би им омогућио да их престигну на табели на позицији која води у Лигу шампиона.

Шта рећи, Сити је желео да игра фудбал вечерас, нападао, али је Давид де Хеа са саиграчим спустио рампу пред покушајима Гвардиолиног тима који се изгубио у Мурињовом лавиринту. Стварали су Грађани прилике у првом делу, пробао је Агуеро два пута, али без успеха. Узвратио је и Јунајтед на другој страни, преко Михтарјана после грешке Брава, али и преко Андера Ерере који није добро шутирао у завршници првог дела.

И то је било све од изгледних шанси на овом очајном дербију. У наставку је виђен стварно фудбал испод реномеа Премијер лиге и не можемо да се сетимо да смо гледали досаднији градски дерби манчестерских ривала у последње време. Једино што се мало утакмица закувала у самом финишу када је у 84. минуту главни судија Мартин Еткинсон искључио Маруана Фелаинија због ударања Серхија Агуера без лопте. Белгијанац је стварно испао глуп, после очигледног прекршаја је насрнуо на Аргентинца главом и добио заслужено искључње, које није помогло домаћину да дође до победе.

Све је пробао Сити у тих десетак завршних минута (са надокнадом), чак је и Габријел Жезус после вишемесечне паузе заиграо, и постигао је гол у другом минуту надокнаде, али је он, утисак је оправдано поништен због офсајда. Јунајтед, који је наступио без неколико повређених стандардних фудбалера попут Погбе, Мате, Ибрахимовићаи Смолинга, грчевито се бранио у финишу и одбранио један бод са играчем мање.

Александар Коларов одиграо је цео меч на позицији левог бека за Манчестер Сити.