ШПА: Билбау мали баскијски дерби са Еибаром!

Билбао до целог 'плена' у 94. минуту! Алтлетик Билбао савладао је у гостима Еибар у драматичној последњој утакмици 33. кола шпанске Примере – 1:0 (0:0).  Лав је показао црвени, а Раул Гарсија погодио у 93. минуту! Мирише Европа у Билбау! Еибар поражен у малом баскијском дербију.

Фудбал 24.04.2017 | 23:30
Билбао је уписао другу узастопну победу, а 17. у шампионату и шести је на табели са 56 бодова. Еибар, на другој страни, има шест бодова мање и осми је.

Деловало је да на стадиону 'Муниципал де Ипуруа' неће бити погодака и да ће тимови поделити бодове, али је онда Раул Гарсија у 94, последњем минуту судијске надокнаде ухватио сјајан волеј и из незгодне позиције затресао мрежу домаћина.

Дубоко у судијској надокнади пенал на ивици казненог простора, сви знамо какав ударац има Бењат... Истина, овај пут је погодио само стативу, али је то било довољно да одвуче пажњу Еибарових играча и Раулу Гарсији дозволи до први стигне до одбитка и волејом га спроведе у мрежу домаћег тима за минималац Атлетика на Ипуруи.

Минималац којим је Атлетик претекао још једног баскијског ривала, Реал Сосиједад, на шестом месту на табели, последњем које води у Лигу Европе. А сви знамо - питајте само Севиљу, па ове сезоне и Селту - колико Шпанци воле Лигу Европе.

Почетак меча није наговештавао такав расплет, пошто је Еибар, иако без неког конкретног учинка у нападу, био бољи тим у првих 45 минута, али се почетком другог полувремена ситуација преокренула за 180 степени. Икер Мунијаин је кренуо напред са лоптом, а Гонзало Ескаланте је неопрезно, па вероватно и непотребно, високо подигнутом ногом ушао у ривала. Можда је судија Карлос Дел Серо био и престрог када му је уручио директан црвени картон, али се барем овај навијач Атлетика са маском лава сагласио са таквом проценом.

А каква је иначе била утакмица? Па рецимо да је симпатични лавић на трибинама био вероватно и најзанимљивији детаљ са меча све до тог победничког гола Раула Гарсије, мада је исти играч, на центаршут Микела Балензијаге са леве стране, волејом уздрмао стативу Еибаровог гола.