БЛ: Фрајбург јури у Европу! Шалкеово ''стоп'' Лајпцигу!

Лајпциг није искористио кикс Бајерна! Екипе Шалкеа и Лајпцига одиграли се без победника, 1:1, уз последњој утакмици 30. кола Бундеслиге.  Фрајбруг је пред домаћом публиком савладао Бајер Леверкузен 2:1 у 30. колу Бундеслиге.

Фудбал 24.04.2017 | 08:45
Српски интернационалац Александар Игњовски одиграо је свих 90 минута у 13. тријумфу Фрајбурга у немачком првенству.

Домаћи фудбалери стигли су до вођства у 11. минута преко Петерсена, који је сјајним ударцем савладао Бернарда Лена.

Крилни играч Леверкузена Кевин Воланд погодио је у 60. минуту из пенала, за изједначење на “Шварцвалд“ стадиону. Међутим, Штензел у 88. доноси три бода Фрајбургу и шету позицију на табели Бундеслиге - последње место које води у квалификације за Лигу Европе.

Екипе Шалкеа и Лајпцига одиграли се без победника, 1:1, уз последњој утакмици 30. кола Бундеслиге.

Гости из Лајпцига замало да искористе кикс Бајерна, који је ремизирао са Мајнцом 2:2, пошто су у Гелзенкирхену први стигли до вођства.

Играо се 14. минут, када је Бернардо центрирао, а Тимо Вернер одличним ударцем главом савладао голмана Фармана. Гости су у 33. минуту успели да стигну и до другог гола, међутим Вернер је био у офсајду па је гол поништен.

Само што је кренуло друго полувреме, домаћи фудбалери преко Хунтелара долазе до изједначења. Калиђури је послао пас у шеснаестерац, а Хунтелар на граници офсајда постигао тек други гол у сезони.

До краја утакмице мреже су мировале, па је остао резултат из 46.минута 1:1.

1:1 и мирна Бачка! Шалке није могао у Европу, Лајпциг није могао без ње.

Реми за крај.

На неки начин, ако се погледају позиције на табели оба ривала, био је то исход с којим ће обе стране бити задовољне на затварању 30. кола Бундеслиге.

Шалке не може ни до Лиге Европе, Лајпциг не може да се не пласира у Лигу шампиона - 1:1 (0:1).

Лајпциг је много боље почео меч. Њихов најбољи стрелац Тимо Вернер постигао је гол у 14. минуту, што му је 17. ове сезоне у Бундеслиги.

Друго полувреме, друга прича. Шалке је изједначио почетком другог полувремена. Данијел Калиђури је асистирао Класу Јану Хунтелару, који је главом постигао изједначујући погодак.

Повратак из свлачионице очигледно је период када Шалке постиже моментум, јер је Хунтеларов био шести ове сезоне за плаве у првих десет минута игре у другом полувремену.

Међутим, када се очекивала офанзива Шалкеа за евентуалну победу - ништа. До краја меча, изузев јалове иницијативе домаћих у последњих десет минута, није било великих шанси за гол.

Ред Бул Лајпциг, који се прошле сезоне (после велике инвестиције из Аустрије, од власника компаније Ред Бул, Дитера Матешића) пласирао у Бундеслигу, у претходном колу осигурао је бар четврто место и квалификација за Лигу шампиона, а сада је постао директан учесник групне фазе најјачег европског такмичења.