ФРА: ПСЖ први на табели, Бордо прескочио Лион и Марсеј!

Фудбалери Пари Сен Жермена савладали су код куће Монпеље са 2:0, у 34. колу француске лиге. Бордо је четврти, Гајић се верзира на левом боку! Жирондинци све ближе Лиги Европе. . .

Фудбал 22.04.2017 | 23:50
Парижани су повели голом Каванија у 29. минуту, а коначан резултат поставио је Ди Марија у 48.

ПСЖ је први на табели и има три бода више од Монака који у недељу игра против Лиона, док је Монпеље на 13. позицији са 39 бодова.

Бордо је на свом стадиону победио Бастију резултатом 2:0. Стрелци за домаћи састав били су Малком у 55. минуту и Санкаре у 69.

Гости су петнаест минута пре краја имали играча мање пошто је Кутари после два жута картона морао да напусти терен.

Српски фудбалер Милан Гајић одиграо је цео меч за ’Жиродинце’, док је Вукашин Јовановић био на клупи.

Бордо је овим тријумфом прескочио Лион и Марсеј и сада са 55 бодова заузима четврто место на табели, са једним, односно три више од поменутих ривала у трци за пласман у Лигу Европе, док је Бастија остала на зачељу табеле.

Каен је у на домаћем терену изгубио од Нанта са 2:0, а јунак меча био је Баму са два гола.

У осталим мечевима, важну победу забележио је Дижон, док је најубедљивији био Лоријен који је на свом стадиону декласирао Мец са 5:1.

Српски Бордо пробио се на четврто место француске Лиге 1! Жирондинци који играју у сјајној форми последњих недеља везали су трећи тријумф и тако истакли најозбиљнију кандидатуру за пласман у Лигу Европе наредне сезоне.

Бордо је вечерас на свом терену савладао последњепласирану Бастију са 2:0. Голове су постигли Малколм у 55. и Санкаре у 69. минут, а наш Милан Гајић одиграо је свих 90 минута и то на позицији левог бека, која му баш и није карактеристична за њега.

Млади репрезентативац Србије заменио је повређеног Дијега Контента и можемо рећи да је посао одрадио на високом нивоу. Други репрезентативац Србије из редова Бордоа - Вукашин Јовановић свих 90 минута преседео је на клупи.

А важне бодове у борби за опстанак вечерас су освојили Дижон и Лоријан. Дижон је тукао Анже са 3:2, док је Лоријан демолирао Мец нашег Милана Бишевца са 5:1. Бишевац је одиграо 90 минута и уклопио се у сивило гостију.

Од овог викенда, утисак је, ни Лил више не мора да брине за статус прволигаша, пошто је тукао Генган са 3:0 и отишао на плус осам од зоне испадања...

Лига 1 - 34. коло: