ИТА: Јувентусов клинац угасио Болоњу за нови тријумф Аталанте!

Аталанта наставила са сјајним партијама у Серији А.

Фудбал 22.04.2017 | 21:40
Аталанта је испунила циљ и победом над Болоњом од 3:2 у занимљивом дуелу опет заузела четврто место. Лацио ће колико сутра имати шансу да је скине са те паузе, али је победа сјајног тима Ђан Пјера Гасперинија важна јер их гура бар ка квалификацијама за Лигу Европе.

Почело је као из снова за домаћине који су преко Контија и Фројлера повели већ после 14 минута са великих 2:0. Али, Болоња се није предавала и миц по миц успела да стигне до изједначења, Дестро је смањио одмах на 2:1 у 16. минуту, а изненађење наговестио Ди Франческо по истеку часа игре.

Али, домаћин се није предао, у 75. минуту извели су фудбалери Аталанте сјајну акцију, а на пас Кристантеа млади штопер Калдара који је већ капарисан од Јувентуса поставио је коначних 3:2.