РУС - видео: Свака част Витињу, али је Акинфејев херој ЦСКА!

Армејци испунили циљ на гостовању у Уфи - 0:2.

Фудбал 21.04.2017 | 19:10
Само захваљујући феноменалном голману Игору АкинфејевуЦСКА је и даље у трци за шампионску титулу. Истина, и даље је Спартак на великих седам бодова разлике, али за Армејце је најважније да су испунили циљ и освојили сва три бода на тешком гостовању против Уфе - 0:2 (0:0).

Тврд меч гледали смо на Нефтањик стадиону, а после досадних првих 45 минута знатно више драме било је у наставку. Домаћин је почео офанзивно, а после солидне акције уследила је најстрожа казна после прекшаја Шеникова. Ипак, ударац Хрвата Пауревића са 11 метара мајсторски је зауставио Акинфејев, чиме је удахнуо живот екипи Виктора Гончаренка.

Још једну шансу имали су домаћини који минут касније да поведу, али је опет Акинфејевдемонстрирао класу.

Казна за Уфу уследила је у 65. минуту, када је Бразилац Витињо мајсторски одапео праћку са неких 18 метара и феноменалним ударцем матирао голмана Беленова за вођтсво ЦСКА од 1:0. Тај погодак умирио је потпуно домаћине, а до краја утакмице гостујући тим је ставио тачку на овај меч преко резервисте Чалова у 90. минуту.