Чемпионшип: Јокановић биљежи побједе и са играчем мање!

Фулам са десеторицом до велике победе! Шефилд у финишу сачувао шесто место! Екипа Славише Јокановића славила на изузетно тешком гостовању, али није успела да се домогне позиције која води у плеј-оф на крају сезоне.

Фудбал 14.04.2017 | 19:10
Фулам наставља велику борбу за шесто месато енглеског Чемпионшипа, које гарантује пласман у плеј-оф за промоцију у Премијер лигу. Иако је читаво друго полувреме играо без непромишљеног Криса Мартина, тим спрског стратега Славише Јокановића успео је да освоји сва три бода на тешком гостовању у Норичу и такои наставио „мртву трку“ са Шефилдом за место „под сунцем“ - 1:3 (0:1).

Фулам је повео на време голом Стефана Јохансена у петом минуту, а кључни тренутак се догодио на старту другог полувремена, када је вођство гостију дуплирао Том Карни са беле тачке. Норич је у самој завршници меча успео да смањи резултат преко Камеруна Џерома, али не и да дође до бода, којим би озбиљно покварио планове Јокановићевог тима. Домаћин је у заврсници кренуо на све или ништа, али је онда уследила казна и овера Фуламове победе захваљујући сналажљивом Флојду Ајитеу.

Изгледало је да ће се екипа са Крејвен Контиџа са освојена три бода доћи до шестог места, али се то променило у 84. минуту утакмице између Шефилда и Кардифа. Домаћи тим је тада голом аргентинског нападача Фернанда Форестијерија стигао до три огромна бода, са којима је остао на два корака удаљености од Фулама – четири кола пре краја првенства.

Хадерсфилд је голом 96. минуту против Престона са беле тачке сачувао шансе за директан пласман у Премијер лигу, па вечерашњи дерби између Њукасла и Лидса дочекује са седам бодова заостатка за другопласираним Свракама.

До важних бодова стигао је Блекбурн и то на гостовању против једног од главних конкурената за опстанак Нотингем Фореста (0:1). Човек одлуке био је Томас Хобан у 78. минуту. Репрезентативни чувар мреже репрезентације Србије Владимир Стојковић није био у протоколу за овај меч.