Видео: Тео најбољи асистент, Џенкинс први крадљивац ЕЛ

Плејмејкер московског ЦСКА Милош Теодосић је најбољи асистент, пети стрелац и пети у индексу корисности регуларног дела Евролиге.

Кошарка 11.04.2017 | 20:15
Видео: Тео најбољи асистент, Џенкинс први крадљивац ЕЛ
Кошаркаш Црвене звезде Телеком Чарлс Џенкинс најбољи је крадљивац лопти, а центар црвено-белих Огњен Кузмић је пети скакач у елитном такмичењу.

Џенкинс је у просеку "скидао" противницима 2,1 лопту по утакмици, док су му најближи пратиоци Ник Калатес и Бред Вонамејкер са по 1,57.

Четврти је Скоти Вилбекин из Дарушафаке, а пети још један Звездин играч Бранко Лазић (1,4).



Теодосић је имао 7,21 асистенцију по мечу, а иза себе је оставио Василиса Спанулиса, Серхија Љуља, Томаса Ертела и Ника Калатеса.

Тео се нашао и на листи најбољих стрелаца са 16 поена по утакмици док је пет и по више у просеку имао Кит Ленгфорд из Уникса, тренутно најбољи поентер лиге.

Српски плејмејкер из ЦСКА је имао и пети најбољи индекс корисности, 17,46, а његов саиграч из ЦСКА „француски снајпер" Нандо Де Коло је најбољи са 22,74.



Кузмић је пети скакач са 6,97 скокова по утакмици. Најбољи у том сегменту игре је Екпе Јудо из Фенербахчеа.

Некадашњи шести пик са НБА драфта 2010. године је регуларну сезону завршио са 7,65 скокова по утакмици. Јудо је и први на листи најбољих блокера (2,1 блокада).

Де Коло је био најпоузданији извођач слободних бацања са скоро 96% убачених пенала, најбољи из игре за два је Густаво Ајон из Реала (70,3%), а најбољи тројкаш је Џон Диблер из Галатасараја са 54% погођених шутева ван линије 6,75.

Сезона у ЕЛ се наставља 18. априла када су на програму први мечеви плеј-офа.

Евролига, плеј-оф:
18. април Панатинаикос – Фенербахче
19. април Реал Мадрид – Дарушафака*
18. април ЦСКА – Басконија
19. април Олимпијакос – Анадолу Ефес



Извор: Б92

Коментари / 0

Оставите коментар