ШПА: Виљареалу битка са Билбаом за Европу!

Екипа Виљареала савладала је Атлетик Билбао у првом мечу 31. кола Примере – 3:1 (1:1).  Виљареал је поново моћан! На Мадригалу савладан Атлетик Билбао.

Фудбал 07.04.2017 | 23:50
Виктор Руис довео је 'Жуту подморницу' у вођство у 17. минуту, али је Емерик Лапорт убрзо изједначио, после само три минута.

Тим резултатом отишло се на одмор, али је Седрик Бакамбу после свега 120 секунди игре у наставку вратио предност на страну домаћина.

Тријумф Виљареала потврдио је Адријан Лопес, на асистенцију стрелца провг поготка, који је у 74. минуту зарадио директан црвени картон јер је са две ноге с леђа стартовао на Ињакија Вилијамса. Ипак, с обзиром да је старт био на средини терена, можда га је Трухиљо Суарес и престрого искључио.

Виљареал се са ова три бода одвојио од Баска на четири бода разлике на петом месту, односно примакао се Севиљи на четири уз меч више.

Репрезентативац Србије Антонио Рукавина поново није био ни на клупи домаћих.

Виљареал је поново моћан, Мадригал је поново арена која гута противничке тимове. Имала је Жута Подморница кризу резултата, коцкала се место који води у Европу, али је Виљареал заблистао кад је било најтеже. Вечерас је савладан Атлетик Билбао – 3:1.

Тријумф у Севиљи против Бетиса дао је крила домаћинима. Растрчали су се играчи Виљареал на свом буњишту и већ у 17.минуту дошли до предности преко Руиза. Изједначио је Лапорте само три минута касније, али је наставак протекао у знаку једног тима – домаћег.

Виљареал је повео у најбољем могућем тренутку. Репрезентативац Конга Бакамбу је прихватио пас Соринана и извршио лагану егзекуцију.

Већ тада се наслућивао победник. Потврда је стигла после поготка Адриана.

Гостима није помогла чињеница да су од 74.минута имали играча више, пошто је искључен Руиз.