РУС: Лудо у Москви - овако се осваја титула!

Холанђанин Квинси Промес у петом минуту надокнаде донео Спартаку вредан тријумф над Оренбургом - 3:2 (1:0)!

Фудбал 03.04.2017 | 21:10
Какав фудбал, каква утакмица у Москви и каква победа! Спартак је направио још један корак ка дуго чеканој титули шампиона Русије после тешко извојеване победе против жилавог Оренбурга - 3:2 (1:0). Вероватно да ни тренеру Масиму Карери, а ни његовим пуленима није јасно како су дозволили ривалу да им у само два минута "спакује" два гола и угрози унапред уписану победу.

Стварно, нико није помислио у 58. минуту, после другог голаЗобнина (оба је дао главом), да ће гости имати шансу да се врате у живот, али се чудо десило у 69. минуту. Домаћину је најпре због офсајда поништен гол за 3:0, а на другој страни из истог напада Словенац Денис Попович феноменалним ударцем са 18 метара смањио је на 1:2.

Тај гол као да је шокирао домаћина, а из новог напада Словак Ђуриш је искористио нову непажњу одбране и после одбитка матирао голмана Реброва за шокантних 2:2. Нису домаћини знали шта их је снашло, пробали су у преосталих двадесетак минута да дођу до победе, али сем једног покушаја најбољег стрелца Квинсија Промеса нису успели да озбиљније запрете све до самог финиша.

У петом минуту надокнаде Московљани су награђени за труд. Некадашњи везиста Црвене звезде Благој Георгијев изгубио је лопту на средини терена, а потом је лопта стигла до најбољег стрелца домаћина, Холанђанина Квинсија Промеса, који је лукавим матирао голмана гостију Кержакова за коначних 3:2.

Овом победом Спартак је задржао шест бодова предности у односу на ЦСКА на врху руске Премијер лиге са добрим шансама да после 16 година врати титулу у своје витрине.