Лига 6 БиХ: Игокеа славила у Тузли! Зрињском дерби против Босне!

Кошаркаши Игокее забиљежили су четврту побједу у Лиги за шампиона Босне и Херцеговине и задржали челну позицију на табели.

Кошарка 01.04.2017 | 23:49
"Игоси" су у суботу увече у дербију петог кола савладали Слободу у Тузли резултатом 60:74 (20:17, 8:23, 17:16, 15:18) и задржали челну позицију на табели.

Изабраници Драгана Бајића су лоше почели у дворани "Мејдан" па су Тузлаци прву четвртину ријешили у своју корист (20:17).

Међутим, у другом кварталу Александровчани су заиграли много ангажованије у одбрани и свели домаћина на само осам поена - (8:23), па се на одмор отишло са "плус 12" у корист Игокее - 28:40.

Екипа Велимира Гашића, некадашњег помоћника Дулета Вујошевића у Партизану, а сада врло вјероватно и на клупи репрезентације БиХ, у трећем периоду је равноправно парирала фаворизованим гостима и остала у "игри" за побједу пред одлучујућих 10 минута - 45:56.

Ипак, "игоси" нису дозволили изненађење у посљедњој четвртини уписавши четврту "рецку" за останак на врху првенствене табеле.

Госте из Александровца је у Тузли предводио Драшко Албијанић са 15 поена, Ђорђе Милошевић и Џејмс Робинсон су убацили по 11 кошева, а Стефан Глоговац погодак мање.

Код Тузлака најефикаснији је био Божо Ђумић са 14 кошева.

Прву побједу у тзв. "Лиги 6" уписао је сарајевски Спарс. Сарајлије су на свом паркету биле боље од "фењераша" Какња резултатом 78:70 (22:26, 24:11, 16:14, 16:19) захваљујући одличној партији Стефана Ђорђевића, који је уписао дабл-дабл учинак од 20 поена и 10 скокова.

У табору екипе из Какња прво име утакмице био је Војин Свилар са 22 коша.

У посљедњем мечу овог кола у Мостару, Зрињски је у финишу стигао до побједе над сарајевском Босном резултатом 81:78 (20:16, 23:17, 20:20, 18:25).

Фантастичну партију у дресу "племића" пружио је Драшко Кнежевић, који је убацио 30 поена, Торион Брамит се у четврти тријумф "уградио" са 16 погодака, док је Иван Бегић постигао пет кошева мање.

Код "студената" предњачили су Саша Васиљевић са 18 и Марко Јошило са 17 погодака и 12 скокова.