ФИБА ЛШ: Познати сви учесници Фајнал-фора!
Кошаркаши Банвита, Монака, Венеције и Тенерифа пласирали су се на Фајнал-фор ФИБА Лиге шампиона. Опет сломљена срца у Лудвигсбургу! Стефан Бирчевић био је егзекутор у првом колу, а Џордан Тиодор у реваншу четвртфинала ФИБА Лиге шампиона - немачки тим "пао" је пред својим навијачима уз звук сирене.
Кошарка 30.03.2017 | 11:45
Италијани су од Пинар Каршијаке први изгубили са 74:71, али су у другом славили 74:66, док је највећа драма виђена у дуелу Лудвигзбург – Банвит.
Немци су на гостовање дошли са пет поена вишка, али нису успели да их сачувају и Банвит је постигао један више – 59:53 у реваншу.
Најбољи у редовима победничке екипе био је Тиодор са 13 поена, 7 скокова и 5 асистенција, а одлично га је испратио Чапел са 11 поена и 4 ухваћене лопте. Код баксузног Лудвигзбурга истакао се Крофорд, којем је један скок фалио за дабл-дабл (14 поена).
Каршијака је у Венецији имала минималну предност на полувремену, али су домаћи успели да преокрену, највише захваљујући Еџиму, који је меч завршио са 16 поена и 11 скокова. По 11 поена додали су Перић и Хајнс.
Они су тако анулирали учинак Каршијакиног трија Браун-Овенс-Бајгил, који је збирно постигао 51 од 66 поена турског клуба.
Душко Савановић је са Сасаријем завршио такмичење – за 27 минута убацио је 10 поена и ухватио 6 лопти, а Италијани су изгубили по други пут од Монака, иако су имали неколико расположених играча. Најбољи је био Бел са 20 поена и 5 успешних додавања, док је два поена мање додао Лејси.
С друге стране, код ’Кнежева’ је доминирао Рајт који је меч завршио са 26 поена, 8 скокова и 7 асистенција, а одличан је био и Сергеј Гладир са 20 поена.
После ремија у Лиону, Тенерифеу је било каква победа радила посао и на крају је остварена са сигурних 10 разлике. Иако је у редовима Шпанаца само Богрис био двоцифрен са 12 поена, скраћена ротација у редовима Асвела резултирала је само 51 постигнутим поеном.
Жреб за Фајнал-фор ФИБА Лиге шампиона на програму је следеће недеље.
РЕЗУЛТАТИ:
Лудвигсбург - БАНВИТ 53:59 (први меч 92:87)
ТЕНЕРИФЕ - Асвел 61:51 (62:62)
ВЕНЕЦИЈА - Каршијака 74:66 (71:74)
Сасари - МОНАКО 76:79 (62:73)
Домаћин Фајнал фора биће одређен наредних дана.
Извор: Б92

Коментари / 0
Оставите коментар