Ф1: Мерцедес направио грешку, Фетел освојио Аустралију!

Возач Ферарија Себастијан Фетел тријумфовао је на Великој награди Аустралије, којом је почела нова сезона Формуле 1.

Остали спортови 26.03.2017 | 12:45
Фетел је у Мелбурну иза себе оставио Луиса Хамилтона који је завршио на другој позицији иако је стартовао са пол позиције, као и другог возача Мерцедеса – Валтерија Ботаса.

Одлучујући тренутак на стази “Алберт парк” била је тактичка грешка Мерцедеса – Хамилтона су позвали много раније од осталих возача у бокс како би променио пнеуматике, али када се вратио на стазу, нашао се заглављен иза Макса Ферстапена.

То је искористио Фетел који га је престигао и на крају успео да оствари први тријумф још од 2015. године, а укупно 43. у каријери.

Валтери Ботас, који је после одласка прошлогодишњег шампиона Ника Розберга попунио рупу у Мерцедесу, већ на самом старту је дошао до борбе за подијум. Претио му је Кими Раиконен, али је млади Финац успео да му одоли и заврши на трећој позицији.

Иза најбоље петорице виђена је много већа борба, а бољи од осталих био је повратник у Формулу 1 Фелипе Маса у Вилијамсу, испред возача Форс Индије Серхија Переса. Карлос Саинс јуниор је у болиду екипе Торо Росо заузео девето место, испред свог тимског колеге Данила Квјата, док је последњи бод отишао у руке другог возача Форс Индије Естебан Окон.

Овогодишњи шампионат Формуле 1 наставља се Великом наградом Кине у Шангају 9. априла.