ЕЛ: Звездина рачуница јасна, али није једноставна...

Регуларни део такмичења у Евролиги улази у саму завршницу, а Црвена звезда има прилику да се пласира међу осам екипа које иду у плеј-оф.

Кошарка 24.03.2017 | 16:45
ЕЛ: Звездина рачуница јасна, али није једноставна...
Непуна три кола остала су до краја, Звезда се тренутно налази на осмој позицији са 15 победа и 12 пораза, док Дарушафака, највећи конкурент, има скор 13-14.

Рачуница је јасна – ‘црвено-белима’ потребне су две победе у предстојеће три утакмице како би се домогли Топ 8 фазе без додатних калкулација.

Прва прилика за то биће у петак од 21 час када српски и регионални шампион гостује Барселони.

Потом у Београд долази Уникс, а у последњем мечу екипа Дејана Радоњића гостоваће управо Дарушафаки и врло лако би могло да се деси да баш тај дуел одлучује ко ће даље. Буде ли разлика један победа или ако споменути тимови буду изједначени, одлука ће пасит у Истанбулу.

Дарушафака је у првој рунди савладала Звезду 73:70 и имаће минималну предност пред реванш.

Изабраници Дејвида Блата од 18.15 дочекују Галатасарај и многи су им већ уписали тријумф јер је Галата отписана на 11. позицији. Претпоследње, 29. коло доноси им гостовање Бросеу у Бамбергу.

Рачуница је врло једноставна – Црвеној звезди су потребне две победе или два пораза Дарушафаке, док би код сценарија са истим бројем победа и пораза, морала да слави у турском граду.

Међутим, постоји могућност и да о коначном пласману одлучује бољи међусобни скор, а могући су међусобни кругови у којима ће бити и по три и четири тима, па чак и један са пет. Готово сви остали клубови су сигурни у Топ 8, само се не зна какав ће коначан пласман бити.

Звезда има бољи међусобни скор једино од Басконије, па ни у једном кругу није на првом месту, али јесте на другом у три случаја – у кругу са Панатинаикосом и Басконијом, затим са Фенербахчеом и Басконијом, као и у кругу од четири са Фенером, Басконијом и Панатинаикосом.

Извор: Б92

Коментари / 0

Оставите коментар