Унион Берлин преузео чело Цвајте!

Нирнберг пао у Берлину!

Фудбал 20.03.2017 | 23:20
Седам победа и реми у 2017. години. Унион Берлин је ухватио залет, прегазио и Нирнберг и минималцем од 1:0 за крај 25. кола Цвајте преузео пол позицију пред финиш трке за промоцију у Бундеслигу.

Нирнберг, резултатски не толико заинтересован, добро се држао све до пред крај утакмице, али га је пресекао неуобичајен детаљ из 75. минута. Судија Јохен Дрес, доктор по занимању, морао је да на једно четири минута напусти терен што је изазвало салву шаљивих коментара по интеренету. Наиме, пронела се гласина да је Дрес морао тамо где и цар иде пешке. Убрзо ју је заменила вест да је морао код физиотерапеута због лакше потврде. Званичног објашњења још нема.

Било како, пауза је очигледно пријала Униону. Само два минута по наставку  меча покушај Себастијана Полтера уздрмао је стативу, али се тим из Берлина искупио за тај промашај када је Стевен Скжибски проиграо резервисту Филипа Хозинера, а овај из прве матирао Рафаела Шефера.

Довољно да Унион упише и шесту узастопну победу и претекне Штутгарт на челу табеле. Прилично згуснуто је сада на врху Цвајте. Унион има 50 бодова, Штутгарт 49, Ајнтрахт Брауншвајг 47, Хановер 46, Динамо Дрезден заостаје на коти 41... То су кандидати за промоцију.