Сјећања - На данашњи дан... Дан кад је Реал ''видио све звијезде'' на Маракани!

И наравно, кад је Камача шетао Џаја. . .

Фудбал 19.03.2017 | 17:00
Када је Камача шетао Џаја… То је био тај дан. Опевано у песмама. На крцату Маракану – извештаји из оног времена кажу да је било 100.000 људи – дошао је велики Реал. Дошао да одради посао и пласира се у полуфинале Купа победника купова. Имали су Мадриђани 2:0 из прве утакмице, а такви гиганти толику предност не испуштају олако. Био је 19. март. Био је један од најславнијих дана у историји Црвене звезде…

Због антологијских окршаја Драгана Џајића, по многима у то време најбољег левог крила у Европи, и тада младог шпанског репрезентативца Хозе Антонија Камача којем су прорицали највише домете, утакмица као утакмица често је остајала у сенци. А био је спектакл за памћење...

Црвена звезда успела је да надокнади велики минус погоцима Џајића у 36. и голмана Оље Петровића у 55. минуту са беле тачке, после чега је на пенал рулету остварила тријумф за памћење.

Много историјских детаља памти се из двомеча Звезде и Реала 1975. године. Овде ћемо још само поменути да је утакмицу два тима у Мадриду посматрало 125.000 људи, у Београду „свега“ 100.000. Нема прецизних података, али сума од 225.000 људи једна је од највећих која се помиње у двомечима под окриљем УЕФА...

Ц. ЗВЕЗДА – РЕАЛ МАДРИД 2:0 (8:7 после пенала)

Београд, 19. март 1975. Стадион Црвене звезде. Гледалаца: 100.000. Судија: Кенет Барнс (Енглеска). Стрелци: Драган Џајић у 36. и Огњен  Петровић у 55пен. Једанаестерци: Кери 1:0, Дел Боске 1:1, Филиповић 2:1, Нецер 2:2, Баралић 3:2, Агилар 3:3, Савић 4:3, Брајтнер 4:4, О. Петровић 5:4, Рубиљан 5:5, Ðордевић – промашај, Бенито –  промашај,  Јанковић 6:5, Сантиљана – одбранио Огњен Петровић.

Црвена звезда:  О. Петровић, Ðордевић, Никитовић, Баралић, Кери, Радовић, Јанковић, В. Петровић, Савић, С. Сушић (од 75. минута Ратковић), Џајић (од 84. Филиповић).
Тренер: Миљенко Михић.

Реал Мадрид: Мигел Анхел, Камачо, Рубиљан, Дел Боске, Бенито, Веласкез, Агилар, Брајтнер, Сантиљана, Нецер, Макањас (од 65. Роберто Мартинез).
Тренер: Срећко Радишић.