Чемпионшип: Јоканов Фулам се оклизнуо, Митровић преседео Њукаслов кикс!

Свраке одиграле нерешено против Бирмингема.  Вуд товари, Лидс побеђује! Први стрелац Чемпионшипа са нова два гола убио Брајтон - 2:0.

Фудбал 19.03.2017 | 11:45
Имао је Фулам одличну шансу да победом скочи на шесто место које води у плеј-оф за одлазак у Премијер лигу, али је доживео јако тежак пораз код куће од Вулверхемптона од 1:3.

На Крејвен Котиџу је од 34. минута све кренуло наопако по Фулам када је стрелац за госте био Кавалеиро, а потом су Вејман и Едвардс додатно утукли домаћина коме данас дефинитивно није био дан.

Мало бољи, али не и успешан дан имао је Њукасл који је на гостовању Бирмингему одиграо мршавих 0:0. Тим бодом остаје на првом месту на табели, али Брајтон има меч мање и бод мање.

Александар Митровић није добио шансу на овој утакмици. Први шпиц био је Марфи, а њега је у 63. минуту заменио Двајт Гејл. За Митра није било места.

За разлику од Фулама Норич је био веома успешан. Канаринци су са 2:0 били бољи од Барнслија и сада имају 57 бодова на конту. На тај начин приближили су се борби за шесто драгоцено место.

Треба рећи и да су Виган и Ротерам доживели поразе и тако су потврдили да су два најлошија клуба у досадашњем делу шампионата.

Лидс Јунајтед ће тешко до другог места и директне промоције у Премијер лигу, али ако је нешто добро за тим са Еланд Роуда то је податак да је плеј-оф фактички обезбеђен.

Осам кола пре краја Чемпионшипа тим Герија Монка има исто толико бодова више од седмопласираног Фулама (први испод црте) и требало би да се деси чудо па да се у мају не бори за повратак у друштво најбољих.

Све има Лидс, доброг тренера, фанатичну публику и првог стрелца лиге Криса Вуда, који је са два гола решио вечерас и дерби против Брајтона. Лидс је славио са 2:0 и новом победом омогућио је Њукаслу да се осамостали на врху Чемпионшипа.

Посебно леп био је први погодак Новозеланђанина главом у 65. минуту на центаршут Чарлија Тејлора, у маниру најбољих острвских голгетера, док је двадесетак минута касније и са беле тачке голгетер Лидса отклонио сваку сумњу око коначног исхода овог дербија.

Са два нова гола високи голгетер је стигао до бројке од 22 поготка у сезони и има гол више од првог пратиоца Двајта Гејла. Оно што је најважније је да Крис Вуд улази у топ форму у финишу сезоне када ће његови голови бити потребни Лидсу како би испунио циљ - повратак у Премијер лигу.