"Шамар" Игокеи на старту Лиге за првака БиХ!

Кошаркаши Босне Ројал, који су први дио сезоне у Првенству БиХ окончали на првом мјесту, на старту Лиге 6 за првака БиХ поразили актуелног шампиона Игокеу, након продужетка 88:84 (20:13, 19:18, 20:29, 12:11, 17:13)!

Кошарка 19.03.2017 | 12:15
Кошаркаши Босне направили су велико изненађење и славили против актуелног шампиона БиХ Игокее на старту Лиге 6 за првака БиХ!

Сарајлије су, након продужетка, дошле до побједе 88:84 (20:13, 19:18, 20:29, 12:11, 17:13).

Фаворизовани гости лоше су отворили меч, па је Босна прву дионицу сусрета ријешила у своју корист 20:13. Успјели су Александровчани средином друге четвртине прићи на само кош заостатка (28:26), али су домаћи играчи успјели одбити овај напад и на велики одмор отићи са осам поена предности, 39:31.

Трећи период игре у потпуности је припао изабраницима Драгана Бајића, који су у тих десет минута успјели потпуно преокренути резултат и у завршни квартал ући са поеном предности.

Чврсто се играло у одлучујућих 10 минута. Одбране су билие на висини задатка, па је регуларних 40 минута завршено без побједника, 71:71.

Додатних пет минута припало је Сарајлијама, који су овим тријумфом истакли озбиљну кандидатуру за шампионску титулу и показали да могу парирати у посљедњих пар година неприкосновеним играчима Игокее.

Искусни, 36-годишњи Горан Иконић био је прво име Босне са 22 поена и шест скокова, Максим Стурановић убацио је 17 поена, уз пет ухваћених лопти, док су цвоцифрен учинак имали и Владимир Ђорђевић са 13, односно Саша Васиљевић 11 поена.

У редовима гостију најефикаснији је био Страхиња Мићовић са 25 поена, док је Џејмс Робинсон убацио два поена мање, те ухватио осам лопти. Душко Милошевић забиљежио је 11 поена и осам скокова, док се Вук Радивојевић зауставио на 10 поена.

Вечерас су одиграна и преостала два меча првог кола Лиге за првака.

Прве бодове уписали су кошаркаши Зрињског у гостима против Какња 75:71, док је Слобода пред својим навијачима савладала Спарсе 91:82.

Извор: мондо.ба