СЛС: Партизан убједљив, побједе Спартака и Радничког!

Фудбалери Спартака и Радничког из Ниша остварили су победе у првим мечевима 27. кола Суперлиге Србије.  'Покер' Партизана, еврогол Ђурђевића! Фудбалери Партизана убедљиво су на свом терену савладали екипу Вождовца у 27. колу Суперлиге Србије – 4:0 (2:0).

Фудбал 19.03.2017 | 08:30
Стрелци за црно-беле били су Урош Ђурђевић у деветом минуту и у 62, Леонардо 44. и Миленковић у 54. минуту.

Екипа Партизана је после овог тријумфа друга на табели са 64 бодова, три мање од Звезде, која има утакмицу мање и у недељу гостује екипи Чукаричког. ’Змајеви’ су прекинули низ од три меча без пораза и сада заузимају девету позицију и имају 37 бодова.

Екипа Марка Николића је од самог старта стварала прилике у била много бољи противник на терену и заслужено дошла до нова три бода.

Фудбалери Партизана повели су преко Ђурђевића у деветом минуту меча када је после центаршута Тавамбе, полу "маказицама" затресао мрежу гостијуће екипе. У самом финишу првог полувремена Леонардо је повећао предност и домачи састав имао је двоструку предност после првих 45. минута меча.

Слична игра као и у првих 45. минута настављена је и у другом делу меча. Никола Миленковић , који ће од лета наступати за Фиорентину, уписао се у листу стрелаца у 54. минуту, да би коначан резултат поставио стрелац првог гола,Урош Ђурђевић у 62. минуту са пенала.

Михајлов је оборио Тавамбу у 61. минуту због чега је и зарадио црвени картон, а главни судија је без размишљања показао на белу тачку.

Репрезентативац Србије се тако изједначио са Леонардом – са по 15 голова у сезони.

У преостала два суботња сусрета, Рад је на свом терену надиграо Напредак из Крушевца, али на крају није успео да освоји ни бод. Крушевљани су до гола дошли у 71. минуту поготком Алексе Вукановића, што је био први ударац Напретка у оквир гола.

Спартак је у Суботици савладао Борац из Чачка са 1:0, док је нишки Раднички у гостима савладао Бачку 2:1.

Спартак је доминирао против "фењераша" Борца, и имао је неколико полуприлика, али није успевао да се снадје у завршници.

Победнички гол постигао је Огњен Мудрински у 49. минуту меча. Борац се углавном бранио, а најближи голу био је у првом полувремену, када је погодио пречку.

Спартак је у финишу меча, када је већ почела киша, имао неколико идеалних прилика, али их није искористио.

Пре меча уприличена је кратка церемонија поводом 300. наступа Владимира Торбице у дресу Спартака. Представник навијача уручио му је мајицу са бројем 300, а директор Драган Ђорђевић му је поклонио сат.

Спартак је сада осми на табели са 37 бодова, једним више од Јавора, који нешто касније дочекује Металац. Борац је на последњем месту са 18 бодова, два мање од Новог Пазара.

Раднички је у Бачкој Паланци повео већ у 14. минуту голом Немање Којића. Домаћи тим је у надокнади времена првог полувремена остао са играчем мање, пошто је Весељко Тривуновић добио други жути картон.

Бачка је у 49. минуту изједначила голом Луке Луковића, да би Раднички дошао до победе у 82. минуту после гола Лазара Арсића.

Радничком је ово била четврта победа у последњих пет утакмица и сада је четврти на табели са 43 бода, док је Бачка на 13. месту са 24 бода.