ШПА: Каземиро за побједу Реала и корак ближе титули!

Фудбалери Еибара и Еспањола одиграли су 1:1 у првој утакмици 28. кола шпанске Примере.  Реал Мадрид наставио је поход ка титули, првој после пет година, победом на гостовању Атлетик Билбау у оквиру 28. кола Примере – 2:1 (1:0). Билбао се "потукао", Реал ипак јачи! "Краљевићи" славили на тешком гостовању и отићи ће на двонедељну паузу као лидери Примере. Адуриз изједначио средином другог полувремена, Каземиро одмах узвратио. Две асистенције Роналда.  Бетис прекинуо серију без победе! Фудбалери Бетиса победили су у Севиљи Осасуну са 2:0 у последњој суботњој утакмици 28. кола Примере.

Фудбал 19.03.2017 | 08:15
Кике је довео Еибар у вођство у 20. минуту, а изједначење је донео Хосе Мануел Хурадо у 50.

Еибар је сада осми на табели са 41 бодом, једним више од Еспањола, који је девети. Ова два клуба ће завршити коло на тим позицијама, пошто 10. Алавес има 40 бодова, али знатно лошију гол-разлику.

Реал Мадрид наставио је поход ка титули, првој после пет година, победом на гостовању Атлетик Билбау у оквиру 28. кола Примере – 2:1 (1:0).

'Краљевски' клуб повео је у 25. минуту после акције у три потеза – Тони Крос избацио је Кристијана Роналда на левом крилу, а Португалац правовремено проиграо Карима Бензему кој тресе мрежу домаћина на Сан Мамесу.

Атлетик је нападао и пре и после водећег поготка гостију, али није успевао да савлада Кејлора Наваса до одласка на одмор. Међутим, то се променило после двадесет минута игре у наставку – Раул Гарсија је центрирао са десног бока, а искусни Ариц Адуриц главом донео је изједначење Билбау.

Ипак, само 180 секунди касније Реал је поново имао предност, а испоставило се да је то било довољно за сва три бода.

Поново је асистент био Кристијано, овога пута скренувши лопту упућену из корнера на другу стативу, где Бразилац Каземиро веома смирено реагује, чека да сви, укључујући и голмана Горку Ираисоса, одреагују на финту – пре него што је лопту проследио у празну мрежу.

Екипа Зинедина Зидана поново има пет бодова више од Барселоне, и даље уз меч мање, док су Баскијци остали седми са 44 бода.

Меч на Сан Мамесу обиловао је добрим акцијама и шансама на обе стране, али било је и чарки међу фудбалерима, што је добар показатељ колико је и једнима и другима било важно да остваре повољан резултат.

Реал је до заслуженог вођства стигао из полуконтре у 25. минуту, када је Карим Бензема остао сам пред голманом на одлично проигравање Кристијана Роналда.

Билбао је у 65. минуту изједначио преко ветерана Арица Адуриза, који је из непосредне близине завршио акцију Ињакија Вилијамса и Икера Мунијаина.

Међутим, Реал је маниром великог тима само три минута касније опет повео и, испоставило се, решио утакмицу.

Роналдо је после корнера проследио лопту на "другу" стативу, а тамо се потпуно сам нашао Каземиро и лако постигао свој други гол ове сезоне у Примери.

"Краљевићи" сада имају пет бодова више од Барселоне, која у недељу увече дочекује Валенсију. Каталонци ће моћи да приђу на "минус два", али Реал ће након тога имати утакмицу мање.

Минималац Алавеса против Сосиједада! Депортиво Алавес победио је на свом терену Реал Сосиједад утакмици 28. кола Примере – 1:0 (0:0).

Једини гол на утакмици постигао је Дејверсон у 44. минуту на асистенција Теа Ернандеса.

Сосиједад је утакмицу завршио с десеторицом играча на терену пошто је Естебан Гранеро у 67. минуту добио други жути картон, док су меч на клупи домаћина преседели Александар Катаи и Ненад Крстичић.

Депортиво Алавес после 28 утакмица заузима 10 место са 40 бодова, док је Реал Сосиједад шести са 48.

Бетис прекинуо серију без победе! Фудбалери Бетиса победили су у Севиљи Осасуну са 2:0 у последњој суботњој утакмици 28. кола Примере.

Голове за Бетис постигли су Рафаел Наваро у четвртом и Рубен Кастро у 28. минуту.

Српски фудбалер Дарко Брашанац одиграо је цео меч за Бетис, који је тријумфом прекинуо серију од три утакмице без победе.

Бетис је 13. на табели Примере са 31 бодом, док је Осасуна последња, 20. са 11.