ПЛ: Нови пораз Арсенала! Кејхил јунак Челсија, Лестер у серији!

Фудбалери Арсенала изгубили су у гостима од ВБА убедљивим резултатом 3:1, у 29. колу Премијер лиге.  Екипа Челсија савладала је Стоук Сити у гостима у драматичном финишу меча 29. кола Премијер лиге – 2:1 (1:1).

Фудбал 19.03.2017 | 08:00
Ово је чак четврти пораз 'Тобџија' на последњих пет мечева, па је јасно због чега су навијачи још пре овог меча послали поруку ''Арсене, одлази!''.

Арсенал је остао пети на табели са 50 бодова, једним више од Манчестер јунајтеда, који има меч мање. ВБА се попео на осмо место са 43 бода, али утакмицом више од ривала.

Јунак меча био је двоструки стрелац Крег Досон који је постигао гол у 12. и у 75. минуту.

'Тобџије' су два гола примила после корнера. Насер Чадли је у 12. минуту извео корнер, а на лопту је сјајно натрчао Крејг Досон и сместио је у мрежу. Арсенал је изједначио само три минута касније, када је Гранит Џака са око 30 метара проиграо Алексиса Санчеса, а он је из близине забио лопту под пречку.

Арсенал је у 38. минуту остао без првог голмана Петра Чеха, који се повредио, а уместо њега је заиграо Давид Оспина.

ВБА је поново повео у 55. минуту из помало чудног гола. Оспина је прво избио у свом шеснаестерцу лопту испред нападача Џејмса Меклина, али само до Хала Робсон-Кануа, који је проследио у мрежу. Меклин је остао иза голмана, али је пустио да му лопта продје кроз ноге и удје у гол. Судија Нил Свобрик се консултовао кратко са судијом, а онда је показао на белу тачку.

Тачка на меч стављена је у 75. минуту, када је Меклин извео корнер, а Досон поново био најбољи у скоку и опет је главом сместио лопту у мрежу.

Јунак тријумфа лидера био је Гари Кејхил поготком у 87. минуту, па ће Челси и после ове рунде имати двоцифрену предност у односу на најближе пратиоце.

Немања Матић нашао се у стартној постави 'Плаваца', пре него што га је у 82. минуту заменио Рубен Лофтус-Чик.

С друге стране, Лестер Сити, који је средином недеље прошао у четвртину финала Лиге шампиона, забележио је и трећу победу у низу од отпуштања тренера Клаудија Ранијерија – савладавши Вест Хем у Лондону – 3:2 (3:1).

У преосталим сусретима одиграним у традиционалном поподневном термину, и Кристал Палас је, попут 'Лисица', забележио важан тријумф у борби за опстанак, пошто је аутоголом Троја Динија у 68. минуту стигао до сва три бода против Вотфорда на свом терену 1:0 (0:0), а Лука Миливојевић одиграо је нових 90 минута за тим Сема Олардајса.

Евертон је на Гудисон Парку био убедљив против Хал Ситија 4:0 (1:0), Лазар Марковић одиграо је скоро цео меч за 'Тигрове', док су једини дуел без голова одиграли Сандерленд и Бурнли.

На отварању кола, Арсенал је поражен као гост од Вест Бромич Албиона 3:1 (1:1), док је Борнмут на затварању дана био бољи од Свонси Ситија – 2:0 (1:0).

Челси је добро почео на Британија стадиону, пошто је већ и 13. минута водио голом Вилијана. Домаћин је успео да изједначи преко Џонатана Волтерса у 38. из пенала.

Деловало је да ће домаћи успети да издрже, али је онда дефанзивац гостију сјајно скочио после корнера Сеска Фабрегаса и направио још један велики корак свом тиму на путу ка титули.

Лестер је наставио да бежи од зоне испадања трећом победом у низу у лги, а кључна за победу у Лондону против 'Чекићара' била је игра у првом полувремену.

Ријад Махрез у петом и Роберт Хут у седмом минуту донели су гостима рану предност, а иако је Мануел Ланцини смањио после 20 минута игре – Ријад Махрез је у финишу првог дела игра вратио вођство Ситија на два разлике.

Све што је екипа Славена Билића успела да уради до краја јесте још један погодак, овога пута у режији Андре Ајуа у 63. минуту.

Најлакшу победу забелжио је Евертон против Хала, иако није деловало тако јер је све до 78. минута било 1:0. Али, онда су Енвер Валенсија и Ромелу Лукаку са два гола потврдили лагано славље за 'Карамеле'.

Борнмут јури ка безбедном! Фудбалери Борнмута забележили тријумф над Свонсијем и тако додатно побегли од самог дна табеле.

Бодови сигурности за Борнмут!

Тим Едија Хауа није знао за победу у јануару и фебруару, али је у последња три меча освојио седам бодова и појурио ка безбеднијем делу табеле и сада најугроженијима бежи девет бодова.

"Трешњице" су пред својим навијачима одиграле одличан меч и савладали су ривала у борби за опстанак Свонси, што победу чини још важнијом, а за њу је најзаслужнији нападач Беник Афоби.

БОРНМУТ - СВОНСИ 2:0 (1:0)

Код првог поготка у 31. минуту је Афоби шутирао, лопта је закачила Мосона, и преварила Лукаша Фабијанског, а други гол је дао у 72. након иницијативе гостију који су били изједначења.

Сјајно се наместио, шутирао, а пољски голман је био "кратак".

Џошуа Кинг је могао да постигне и трећи погодак, али је у тој ситуацији Фабијански одлично интервенисао и спречио тежи пораз свог тима који ће бодове спаса морати да потражи на неком другом месту.