Цвајта: Брауншвајг опет у задњи час и опет послије преокрета!

Тако се доказује квалитет и величина клуба. . .

Фудбал 17.03.2017 | 21:40
Тако се улази у виши ранг и тако се доказује величина клуба! Ајнтрахт из Брауншвајга поново је на победничком путу, а на томе може да захвали томе што је поново до тријумфа дошао поготком у самом финишу утакмице: Ајнтрахт - Хајденхајм 3:2.

Екипа која силно жели у Бундеслигу ове сезоне - како би на тај начин прославила 50 година од освајања једине титуле шампиона Немачке у својој историји - прошлог викенда савладала је Фортуну у Дизелдорфу са 2:1, голом у 89. минуту, и то након 0:1 на полувремену, а вечерас је преокренула после два заостатка - 0:1 и 1:2. Трећи, победоносни погодак за Брауншвајг дело је искусног Кена Рајхела у другом минуту судијске надокнаде.

Претходно су госте до предности доводили Шнатерер у 3. и Феик из пенала у 73. минуту. Преокрет Ајнтрахта покренуо је Ниман 12 минута пре краја. Исти играч био је стрелац и у прошлом колу у Дизелдорфу за 1:1...

Ајнтрахт из Браубшвајга тренутно је трећи са 47 бодова, колико има и Унион Берлин, док је лидер Штутгарт сакупио два више.

Веома важна три бода у борби за опстанак вечерас су освојили Лавови из Минхена. Они су код куће добили Вирцбургер са 2:1. Билефелд је тријумфом над Кајзером (2:0) побегао са дна, за сада...