Анализа - видео: Монако је пеницилин за енглеске клубове!
Разлог више да Лестер страхује од страшне Жардимове дружине! Где год их виде - газе их немилосрдно!
Фудбал 16.03.2017 | 23:52
Млада, али изузетно моћна ескадрила Монакових борбених јединица послала је Манчестер Сити на сметлиште европског фудбала и показала блистави сјај којим жари и пали срца свих искрених љубитеља ове фантастичне игре.
Четвртфинале је оверено, а Монако је још једном показао да је својеврсни пеницилин за енглеске клубове када се сусретну у нокаут фази Лиге шампиона! Невероватан и помало запањујући податак гласи - Монако досад никада није изгубио двомеч у другој фази елитног такмичења, када је на супротној страни клуб из Премијер лиге. А оно што је додатна спојница - у три од четири наврата Кнежеви су пролазили кроз правило „гол у гостима“.
Досадашњи учинак је од три успешна пролаза у наредну фазу додатно је побољшан против Манчестер Ситија, где је Монако покварио све планове Пепа Гвардиоле. Шпанац је по први пут у каријери елиминисан пре полуфинала, исто тако никада досад му се није догодило да не прође у четвртфинале, а Сити је постао први клуб у историји Лиге шампиона који је испао у двомечу, иако је у првом сусрету дао пет голова.
Историја успешних издања у нокаут фази против енглеских клубова сеже све до давне 1998. године и двомеча са моћним Манчестер јунајтедом у четвртфиналу. На једној страни Петер Шмајхел, Гери Невил, Дејвид Бекам, Ники Бат, Енди Кол, Пол Сколс, а на другој Фабијен Бартез, Тијери Анри, Давид Трезеге, Вили Сањол, Виктор Икпеба... Монако је тај двомеч добио укупним резултатом 1:1, где је меч на стадиону Луј ИИ завршен резултатом 0:0, док је у реваншу на Олд Трафорду било 1:1. Стрелац гола вредног пролаза даље био је Давид Трезеге.
Следећа жртва Монака био је - Челси, у полуфиналу! Сезона 2003/04, позната по чудесном финалу које су играли Монако и Порто, да би португалски Змајеви вођени Жозеом Мурињом узели европску круну.
Сви се сећају тог Монака, вођеног Дидијеом Дешаном, а у нападачком арсеналу Дадо Пршо, Фернандо Моријентес и Шабани Нонда. На другој страни Плавци Клаудија Ранијерија, у првој европској сезони под вођством Романа Абрамовича. Резултат прве утакмице, игране у Кнежевини, био је 3:1, да би на Стамфорд Бриџу потом било 2:2.
И онда, најсвежији пример - избацивање Арсенала из осмине финала Лиге шампиона у сезони 2014/15. Кнежеви су, вођени Димитром Бербатовим славили на Емирејтсу са 3:1, да би Арсенал потом узвратио са 2:0. Тада је, баш као и сада, француски тим прошао даље захваљујући бољем односу голова у гостима.
Да застрашујућа листа буде употпуњена, вреди подсетити да је Монако ове сезоне два пута у групној фази тукао Тотенхем и то идентичним резултатом - 2:1!
Довољно разлога да се у Лестеру тресу док гаће не спадну...
МОНАКОВИ ОКРШАЈИ С ЕНГЛЕСКИМ КЛУБОВИМА У ЛИГИ ШАМПИОНА
Четвртфинале, сезона 1997/98:
Монако - Манчестер јунајтед 0:0
Манчестер јунајтед - Монако 1:1
Полуфинале, сезона 2003/04:
Монако - Челси 3:1
Челси - Монако 2:2
Осмина финала, сезона 2014/15:
Арсенал - Монако 1:3
Монако - Арсенал 0:2
Осмина финала, сезона 2016/17
Манчестер Сити - Монако 5:3
Монако - Манчестер Сити 3:1
Извор: моззартспорт
Коментари / 0
Оставите коментар