ЕЛ: ПАО срушен у Жалгирио Арени!

Отворена лицитација за пето место! Домаћин је у невероватно тврдом мечу, са снажним одбранама, али и без великог шутерског расположења, направио превагу у последњој четвртини и стигао до славља - 64:58.

Кошарка 09.03.2017 | 21:30
Отворена је лицитација за пето место на табели Евролиге! Панатинаикос је пао у Жалгирио арени и сада има скор од 14 победа и 11 пораза, па са пете позцијие елитног такмичења може да га смакне Црвена звезда уколико сутра у Мадриду приреди сензацију против Реала - 64:58.

Жалгирис је у невероватно тврдом мечу, са снажним одбранама, али и без шутерског расположења, направио превагу у последњој четвртини, када је успео да престигне предност ривала, која је у прве три четвртине достизала и двоцифрену разлику.

Екипа Шарунаса Јасикевичијуса је у четвртом кварталу постигла готово приближан број поена него у претходна три, док су изабраници Ћавија Пасквала остали на истом нивоу па нису могли избегну сигуран пораз.

Најефикаснији код Жалгириса био је Лео Вестерман са 14 постигнутих поена, док је Артурас Милакнис постигао један мање. Са друге стране 13 поена је убацио Никос Папас, али је велики број играча био Панатинаикоса био потуно неактиван.