Видео - ХОЛ: Ајакс ''просуо'' поклон од Спарте!

Не, не, дечко – то се не ради! Ајаксов голман дриблао и просуо поклон из Ротердама! Катастрофалан кикс Андре Онана кумовао ремију Копљаника и Гронингена.

Фудбал 06.03.2017 | 13:00
Имао је Ајакс из Амстердама све на длану! Тачније, добио је поклон из Ротердама у виду сензационалне победе Спарте над Фајенордом, али неодговорни појединац упропастио је шансу да се клуб из Амстердама врати у шампионску трку.

А тај недговорни појединац зове се – Андре Онана. Камернуски голман је направио неопростив кикс и испоставило се кумовао мршавом ремију Копљаника на гостовању Гронингену – 1:1.

Шта ли је било у глави Андре Онани у 56. минуту вероватно се и даље питају навијачи Ајакса? Хладнокрво је изшао из свог шеснаестерца, још хладнокрвније заломио једног играча Гронингена, али... Онда је све упропастио. Спељтао се што је искористио Линсен да погоди празну мрежу...

Све што је Ајакс успео да уради јесте изједначење Класена осам минута пре краја сусрета.