ШПА: Торес гледао лаган тријумф Атлетика против Валенсије!

Фудбалери Атлетико Мадрида савладали су Валенсију са 3:0 (1:0) на Висенте Калдерону у 26. колу шпанске Примере.  Француски поклон за Чолов јубилеј - колач од слепих мишева! Атлетико савладао Валенсију са убедљивих 3:0.

Фудбал 05.03.2017 | 19:15
Победу свог тима пратио је Фернандо Торес који је пре три дана повредио главу и завршио у болници на мечу са Депортивом.

После два сусрета у којима је освојила само бод, екипа Дијега Симеона је коначно победила и задржала четвртзу позицију на табели са 49 бодова.

Валенсија је претрпела 13. пораз и налази се на 13. месту са 29 бодова.

Атлетико је повео већ у 10. минуту када Гризман победио са око 13 метара. Друго полувреме отворио је Гамеиро голом у 48. минуту са ивице шеснаестерца, а Гризман оверава победу седам минута пре краја после лепог додавања Томаса.

Прорадила је Валенсија последњих недеља, али неколико добрих резултата не може тек тако да поништи све оно што Дијего Симеоне годинама већ гради на “Висенте Калдерону”. И добро се то видело у данашњем дербију 26. кола Примере у коме су Антоан Гризман и Кевин Гамеиро погађали за сигурну победу Атлетика од 3:0 и повратак на четврто место на табели које значи и квалификације за Лигу шампиона.

А Лига шампиона се последњих година подразумевала за Јорганџије. Симеонеова заслуга. И ред је био да Атлетико не дозволи било коме да му поквари леп јубилеј  - 200. првенствену утакмицу на клупи мадридског клуба. Импозантан податак, иако можда не делује тако на први поглед. Добија на значају кад знамо да је Валенсија за то време променила чак десеторицу тренера.

Тај континуитет данас се видео. Јер ма колико добрих играча имала Валенсија у игри Атлетика једноставно се видео тај аутоматизам са којим Јорганџије мељу ривале. Самлели суи  Слепе мишеве.

Прво одлична акција пробуђеног Кокеа и Гризмана за 1:0 већ у десетом минуту, потом и Гамеиров погодак уз прстохват среће јер је лопта закачила једног противничког фудбалера. За крај још једном Гризман, можда и из офсајда.

Није ни битно, јер могло је да их буде и више да Дијего Алвес није зауставио Гризмана у ситуацији један на један, Елијаким Мангала у последњем часу сустигао  Гамеира…

Тек да не буде дебакл. Али далеко је Атлетико одмакао од Валенсије.